ינון מגל ובן כספית

יהודה ושומרון, כל האמת?

פרופ' אשר כהן, ששימש כיועץ לספר הלימוד 'סיפור מולדת' שיצא מתוכנית הלימודים בשל דיון על סוגיית יו"ש: "הוא לא אמור לעסוק בוויכוחים סביב יו"ש"


"ספר מולדת לכיתה ד', בבי"ס הממלכתי יהודה מכבי בת"א. מוריה ושילה מעפרה מסבירים כמה הם אוהבים את "היישוב שלנו אף שהוא נמצא במקום מרוחק", שהם ממשיכי "דור חומה ומגדל", ושהמצווה ליישב את הארץ (בהתנחלות) מעוגנת בתנ"ך וכמובן חזקה יותר מזכויות של פלסטינים. סליחה מוחמד". 

כך כתב אור קשתי ('הארץ') בחשבון הטוויטר שלו, זאת באשר לדברים שראה בספר הלימוד 'סיפור מולדת' המשמש את תלמידי כיתה ד', שהוחלט להוציא לאחרונה מתוכנית הלימודים בעקבות האופן בו הוא מסביר את סוגיית יהודה ושומרון.  

פרופ' אשר כהן, המחלקה למדעי המדינה באוניברסיטת בר אילן ששימש כיועץ לכתיבת הספר, התייחס לדברים: "הספר לא אמור לעסוק בוויכוחים סביב יהודה ושומרון, והוא שילוב של גאוגרפיה, חברה ואזרחות". 

בהמשך, ביקש להדגיש: "זה לא שבאנו לילדים בני עשר ואמרנו שאנחנו רוצים להסביר להם את המורכבות. עפרה מופיעה כאן כהדגמה ליישוב קהילתי, לא הנושא של יהודה ושומרון. לאורך 14 יישובים בספר, זה המקום היחיד בו הוכנס קטע שיותר מרמז לקיומו של ויכוח, כדי שהמורה יוכל לפתח את זה". 

07/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יהודה ושומרון
יהודה ושומרון  |  צילום: גילי יערי/פלאש90
Paris