רבקה מיכאלי

"כולם יודעים שאני ישראלית, אני גאה בזה - יש קבלה"

היוצרת והזמרת נוי מאירסון התארחה באולפנה של רבקה מיכאלי וסיפרה כיצד הביצוע שלה לשיר האיקוני 'Redemption song' הפך ללהיט הכי מושמע בקונגו


היוצרת והזמרת המוכשרת נוי מאירסון בת ה־30 שחייה כיום על קו תל אביב־פריז־קונגו, הקליטה לפני שש שנים את השיר האיקוני של בוב מארלי 'Redemption song', עד שיום אחד היא גילתה שהיא הדבר הכי מושמע ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו. בשיחה עם רבקה מיכאלי ב־103fm, היא שיתפה בהפתעה הגדולה. 

לדבריה, "אני אוהב מאוד את השיר הזה, כי הוא גאל אותי כשהייתי צריכה אותו. הקלטתי את הגרסה שלי ופרסמתי אותה ברשתות החברתיות בתמימות - לא חשבתי לכבוש את מדינות אפריקה ואת ליבם של הקונגולזים. אחרי כמה שנים, כשהגעתי לקונגו, הייתה לי הפתעה גדולה - חיכו לי בשדה התעופה מעריצים. כשהוצאתי את השיר הראשון שלי בצרפתית, החלטתי לשחרר אותו דווקא שם". 

בהמשך, הוסיפה כי "כשאני הולכת לרחוב, אני מרגישה שמכירים אותי ושמתחברים אליי. הופתעתי לגלות שאנשים שמזמזמים את השירים שלי, אין להם בכלל חשמל ואמצעים. לפעמים המילה 'ישראלית' מגיעה לפעמים לפני השם שלי. כולם יודעים שאני ישראלית ואני מתגאה בזה מאוד. יש קבלה". כעת, הוציאה נוי שיר מרגש בעברית הנקרא 'יהיה לי טוב'. "זהו שיר שמדבר על אזור הנוחות ואומר שעדיף לנסות מאשר לא לנסות בכלל, שעדיף להתגבר", הסבירה.  

גם ליאור שושן, המפיק והמנהל האמנותי שלה, נכח בשיחה והסביר מדוע החלט להצטרך למסע המוזיקלי שלה. לדבריו, "חבר משותף שלח לי קובץ בטלפון - שמעתי אותו ומיד התלהבתי מהטון המיוחד והרך שלה. כך נפגשנו, חיפשנו יחד את הקונספט ופתאום שמעתי שיש לה גם צבע מיוחד מאוד. מאז הופענו ביחד בקונגו, היה מדהים".  

האזינו לביצוע שכבש את מדינות אפריקה: 

 

08/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רבקה מיכאלי ונוי מאירסון
רבקה מיכאלי ונוי מאירסון  |  צילום: מאירה פרץ/103fm
Paris