בן כספית ואריה אלדד

מתווה גנץ לחוק הגיוס? "לא יהיה"

ישי כהן ('כיכר השבת') על שינוי הכיוון בנושא גיוס החרדים: "לא תהיה רפורמה משפטית עד שלא יהיה פתרון לסוגיית הגיוס - אפילו במחיר הפלת הממשלה"


העיתונאי החרדי ישי כהן ('כיכר השבת') שוחח עם אריה אלדד ורוני בר און על השינוי בכיוון בחוק הגיוס. זאת, לאחר שהרמטכ"ל הרצי הלוי מסר אמש (ד') לכנסת את עמדתו בנושא: "עמדתנו ברורה - גיוס לכולם".

בפתח דבריו, התייחס למתווה של חבר הכנסת בני גנץ, והבהיר: "זה לא יהיה. זה אירוע שקרה לפני שלושה שבועות, אחרי דקה זה ירד מהפרק. מתווה גנץ מוביל למצב שבו מחייבים כל צעיר חרדי או לא חרדי או להתגייס או לעשות שירות לאומי. זה לא יעבור אצל אף מפלגה חרדית מסיבה פשוטה: הרעיון של המפלגות אומר - אנחנו נותנים לכל מי שרוצה ללמוד תורה, ללמוד תורה".

בהמשך, עוד חשף כי "ש"ס ויהדות התורה מוכנים להגיע לאיזושהי פשרה על יעדי גיוס, אבל זה לא מקובל על אגודת ישראל. זה אירוע הרבה יותר מורכב ממה שחושבים. יש הרבה ציניקנים שאומרים: 'נו, מה יש לחרדים לחפש בחוץ? יאיר לפיד? אביגדור ליברמן? מירב מיכאלי?'. אני חושב שהאירוע גדול יותר דווקא כשמגיע מהצד הרוחני יותר".

לסיום, הסביר: "האירוע הזה סוגר לנו שלושה שבועות שהסיעות החרדיות הטילו וטו, כשהן אמרו שלא תהיה רפורמה משפטית עד שלא יהיה פתרון לסוגית חוק הגיוס - אפילו במחיר של הפלת הממשלה. אתמול גולדקנופף אמר את זה בקולו, אבל אני יכול לומר שזאת לא עמדתו של גולדקנופף לבדו. זהו אירוע גם של ש"ס וגם של יהדות התורה. אני אומר את זה מידיעה".

עריכה: דוד זבולוני

07/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גיוס חרדים - ארכיון, למצולמים אין קשר לנאמר
גיוס חרדים - ארכיון, למצולמים אין קשר לנאמר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris