ינון מגל ובן כספית

"מה ששקמה אמרה - בושה, שגתה ברטוריקה הרסנית"

חיים גינה את התבטאויותיה של אחת ממנהיגות המחאה נגד הרפורמה • ינון הסכים במפתיע: "פשוט טיפשות" • על בן גביר, אמר לוינסון: "ליצן חסר יכולות"


יום ראשון הגיע, ועמו ינון מגל וחיים לוינסון ששבו אל עמדת השידור בכוחות מחודשים, בדרך לעוד שבוע מלא כותרות פוליטיות מרעישות, ויכוחים רדיופוניים, ולא מעט חילוקי דעות. בפתח הדברים, שוחחו השניים על דבריה של שקמה ברסלר, מראשי המחאה נגד הרפורמה במערכת המשפט, שטענה כי, לדבריה: "אסור לדבר עם נאצים - יהודים או לא יהודים".

"זו פשוט טיפשות", טען ינון. "היא מתנצלת, אבל היא מדמה את נתניהו ואת הימין לנאצים יותר מפעמיים ושלוש, זה לא שזה בא לה במקרה. אנחנו רואים בהפגנות שלכם כל הזמן את הכיתוב 1933. זה פשוט טמטום. זה תת רמה. ברסלר עושה זאת פעם אחר פעם, ואף אחד לא גינה אותה. לא יאיר לפיד, לא בני גנץ, לא משה רדמן, אף אחד לא דיבר על זה ולא גינה את זה". 

בתגובה, הדגיש לוינסון: "אני חושב שהדברים ששקמה אמרה הם בושה, היא שגתה מאוד ברטוריקה הרסנית, זו מחלה של אנשים שנמצאים עמוק בתוך מחאות. שקמה צריכה לעשות חשבון נפש עם עצמה ולקחת שבוע שבועיים חופש כדי להתאפס. מי מעז לגנות את יאיר נתניהו אצלכם, גלית דיסטל?".

"אדם נשרף בקומה רביעית, ואין בתחנת הכיבוי בערד סולם כדי להוריד אותו", זעם בהמשך דבריו על מקרה מצער שאירע בדרום הארץ. "אולי שממשלת ישראל תוציא משלחת הומניטרית לערד? איפה ראש הממשלה וראש המל"ל, שבמדינת ישראל נשרף אדם למוות ולא הצליחו להושיט לו יד? בן גביר הוא השר האחראי על מערך הכבאות, רואים את הסרטון של האדם המסכן הזה צורח לעזרה עד שהוא קורס. זה לא עניין של ניגוח אישי.  הוא ליצן חסר יכולות". 

בתגובה, שאל ינון: "מה הקטע שאתה בטנטרום על בן גביר? אתה סתם פופוליסט, לקחת מקרה מצער שהוא לא בסדר וצריך לתקן אותו. בגלל שלא הצילו את האיש בערד לא נציל אנשים במרוקו? מה קרה שנהיית האדם שהוא הכי בטנטרום על בן גביר? אמרתי שזה מקרה מצער, מה יש לי להגיד? איזה שטויות. אתה משרת של אליטה, באת מאזור שאתה מרגיש שהוא מוכה אסון בתודעה שלך, אתה לא מכיר את החוקים ואז אתה נדבק כדי להיות משרת של אליטה. כל הזמן אני מעביר ביקורת על נתניהו. אני בן חורין הרבה יותר ממך. תשים לב איך אתה כל הזמן אומר מה שנכון ומה שצריך". 

10/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


חיים לוינסון
חיים לוינסון  |  צילום: 103fm
Paris