אראל סג"ל

"ברסלר אמרה דברים בלתי נסבלים, לא תכניעו אותנו"

סג"ל גינה את התבטאויותיה של אחת ממנהיגות המחאה נגד הרפורמה • ורטהיים: "אתם נטפלים אליה כי היא מייצגת את כל מה ששנוא עליכם"


כמדי יום בשעה 11:00 בדיוק, שבו אראל סג"ל והמגיש האורח דוד ורטהיים, עורך 'וואלה ברנז'ה', אל עמדת השידור, וסקרו את הידיעות הבוערות שעל סדר היום בזירה המדינית והפוליטית. בפתח הדברים, התייחסו השניים להתבטאויותיה של שקמה ברסלר, אחת ממובילות המחאה נגד הרפורמה במערכת המשפט, שטענה כי: "אסור לדבר עם נאצים - יהודים או לא יהודים".

"זו לא פעם ראשונה שהטרמינולוגיה הולכת לשם", טען סג"ל. "יש פה אמירה של מנהיגת המחאה, היא אמרה דברים בלתי נסבלים כי היא באמת חושבת אותם - שאנחנו לא לגיטימיים. לא תכניעו אותנו. אני לא אויב שלה, ואני לא אויב של משה רדמן, אנחנו יריבים פוליטיים, הם מתייחסים אליי כאל אויב".  

בתגובה, השיב ורטהיים: "אין כאן שני מחנות, יש פה רוב מוחלט בעם שלא רוצה את הדבר הזה. אתה מאמין שזה הפך להיות הדמון שלך? שקמה ברסלר?". 

בהמשך התייחסו השניים גם להתבטאות קשה של פעיל מחאה נוסף, קוסטה בלאק נגד השרה אורית סטרוק.

ורטהיים טען: "אתה עושה שימוש זול ויודע טוב מאוד שאתה פונה למקומות הכי נמוכים ברגש, עם כל מיני ניסיונות לזעזע. שנינו מבינים שהסיפור פה הוא לא 'מי קרא למי נאצי'. שנינו מבינים שאתם נטפלים אליה כי היא מייצגת את כל מה ששנוא עליכם".

בתגובה אמר סג"ל: "אני מדבר נגד נשים? אני חושב שהן אינן ראויות?". לדברי ורטהיים, "הלקח היחיד מסיפור השואה ומסיפור הנאצים זה מה קורה כשאנשים מקבלים כוח ופונים לרגשות הכי נמוכים והכי נחותים של ההמון בניסיון לקבל עוד כוח ומזהירים אותם מפני השונה".

סג"ל השיב: "מי שאומר ש'לקרוא לשרה סטרוק נאצית זה להעליב את הנאצים', הוא הולך לרגשות הכי נחותים ונמוכים". ורטהיים הדגיש: "הם אנשי שטח שמובילים באופן פרקטי את המחאה. הם לא פוליטיקאים, הם לא מחזיקים בכוח, הם לא מייצגים איש מלבד את עצמם. יש מיליוני אנשים שחושבים שההפיכה הזאת היא צעד נוראי".

08/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אראל סג"ל
אראל סג"ל  |  צילום: 103fm
Paris