אודי סגל וענת דוידוב

"צריך להעיף את אייכלר מהתפקיד, נקודה"

ח"כ יואב סגלוביץ קרא להדיח את יו"ר הכנסת בעקבות דבריו: "כשהוא יושב על הדוכן - בושה לכנסת ישראל" • על השר בן גביר: "סכנה לביטחון"


יו"ר סיעת יהדות התורה וסגן יו"ר הכנסת גינה אתמול (א') בחריפות את אזהרת רה"מ שטען כי "הקב"ה לא תמיד הגן עלינו", והשיב: "הציונים התנכרו ליהודי הגולה, אם לא זכות שומרי התורה, מזמן הייתה מדינת ישראל מחוקה ממפת המזרח התיכון". בהמשך אף כינה את המדינה גטו עברי. חבר הכנסת ניצב בדימוס יואב סגלוביץ, לשעבר הסגן לביטחון פנים וראש אגף חקירות במשטרת ישראל, שוחח עם אודי סגל וענת דוידוב ותקף את דבריו של אייכלר.

"זו לא פעם ראשונה שאני שומע אמירות של אייכלר, אין טעם לגנות, זה פרצופו של האיש ופרצופה של חלק מהקואליציה", טען. "הוא סגן יו"ר כנסת, דגל ישראל מאחוריו ותמונתו של הרצל מאחוריו. הדבר היחיד שצריך לעשות זה להוציא אותו מהתפקיד הזה. במקום שיגנו, ויעשו מעשה, מי שצריך לעשות את זה היא הקואליציה. זה לא ימני ושמאלני, מה הקשר לימין ושמאל? זה אדם שהוא איננו חלק מההוויה הציונית, לאיש הזה אסור להיות בתפקיד, בטח לא סגן יו"ר כנסת. לבזות את תמונתו של הרצל ודגל ישראל, זה האיש. זה לא קשור להסכמים קואליציוניים". 

עוד הוסיף, כי "צריך להעיף אותו מהתפקיד נקודה, זה לא סיפור פוליטי של ימין ושמאל. לא מיניתי, לא הקמתי את הקואליציה המופרעת הזו. אני לא מכליל את החרדים, יש איש אחד, והוא איננו משקף להבנתי, לעשות את ההכללה לגביו זה לא נכון. גם עמיתיו החרדים צריכים להגיד את אותם דברים שאני אומר עכשיו. כשהוא יושב על דוכן יו"ר הכנסת זו בושה לכנסת ישראל".

על ראש הממשלה, אמר ח"כ סגלוביץ: "נתניהו הוא ראש הממשלה, למה אני צריך לנתח את מה שאולי יגיד ואולי לא? אני מאוד אשמח שהוא יגיד מה הוא רוצה, אני מניח שהוא ימצא את הדרך שלו לדבר או בעברית או באנגלית. אין לי ציפיות ממנו כאדם אלא כראש ממשלה במדינה שיגלה אחריות על מה שקורה במדינה. כרגע נתניהו לא מתנהג כמו ראש ממשלה אלא כמו ראש קבוצה או ראש סיעה. אם הוא ישנה את דרכיו, נקשיב למה שהוא אומר". 

בסיום דבריו, ביקר חבר הכנסת את תפקודו של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, והדגיש: "יש גזען, לאומן, מסוכן, סכנה לביטחון ישראל, שנתניהו מינה אותו לכיסא השר לביטחון פנים. איתמר בן גביר, אסור שיהיה שם דקה אחת נוספת. יש פה אירוע פוליטי בכסות ביטחונית. וכשעושים אירועים ביטחוניים משמעותיים והופכים אותם לאירוע פוליטי, לקמפיין, זה האירוע. יש פה אדם חסר אחריות לחלוטין, לא אכפת לו מביטחון ישראל, אכפת לו רק מהבייס שלו שהולך וקטן עם הזמן. הוא לא מעניין, מעניין נתניהו, הוא מינה אותו והאחריות היא עליו. מהאיש הזה דבר טוב לא ייצא, כל התוכניות נעצרו". 

עריכה: מיכל קדוש 

11/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יואב סגלוביץ
יואב סגלוביץ  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90
Paris