איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"עם ישראל לא מוכן לוותר על החג, אבל משנה את הרגליו"

איתן יוחננוף, מבעלי רשת הקמעונאות 'יוחננוף', התייחס ליוקר המחיה והשפעתו על סלי הצרכנים לקראת החגים • על המחסור בחלב: "הכרזנו על ייבוא"


החגים עומדים בפתח, אך למרות המבצעים סלי המזון של הצרכנים הופכים להיות יקרים יותר ויותר. ענת דוידוב ביקשה לדעת על המתרחש בסופרים בעת הזו, ושוחחה ב־103fm עם איתן יוחננוף, מבעלי רשת הקמעונאות הגדולה 'יוחחנוף', אשר הציג תמונת מצב מהשטח.

"האמת שאצלנו הפעילות בשיאה", תיאר יוחננוף. "המונים רוכשים לקראת החג, ערב החג הוא כבר ביום חמישי אז לא נותר לצרכנים עוד הרבה זמן. עם ישראל לא מוכן לוותר על החג אבל כן משנה את הרגליו ומגיע יותר לחנויות הזולות. בהחלט גם רואים במדפים יותר ויותר צריכה חכמה של צרכנים שמחפשים להוזיל את סל הקנייה. אנחנו נותנים המון אופציות של מותג פרטי, ואנחנו רואים את הציבור אכן הולך לכיוון הזה ונוגע יותר ויותר. נתח השוק של המותג הפרטי שלנו צמח, ואנחנו רואים אותו ממשיך לגדול".

עוד התייחס למחסור הקשה בחלב, אשר גם לדבריו הינו נושא כאוב. "החלב המפוקח, החלב שמוגבל למחיר של 6.80 מטעם המדינה, אנחנו חווים חוסר שיש יצרנים שפשוט בחרו להפסיק לייצר את המוצר הזה כי הוא לא רווחי לו. אנחנו הכרזנו על ייבוא ואנחנו מצפים בשבועות הקרובים לקבל את הייבוא הראשון שלנו מטורקיה. מתכוונים להוריד את המחירים מתחת למחיר המפוקח".

"במקרה שלנו אין לנו חוסר כזה חריף כי בחרנו לשמור על מחלבות רמת הגולן שמספקות לנו מהמוצר המפוקח. אין חוסר של מפוקח, אבל הוא עדיין לא עומד במסה המלאה שאנחנו מצפים להגיע והייבוא ישלים את הפער של החוסר הזה אצלנו", הדגיש.

לסיום, כאשר נשאל האם לדעתו הממשלה מטפלת ביוקר המחיה, השיב בנחרצות: "כן, אך לא מספיק. לשחרר המון חסמים, רגולציה, יש הרבה דברים שאנחנו לא יכולים להשפיע עליהם. אנחנו מדברים על מדינה שבעצם כשאנחנו אומרים הממשלה אנחנו מייחסים לאנשים העומדים בראשה ושוכחים שמדובר בישות משפטית שמנהלת את מוסדות השלטון שלנו, זה שהממשלה לא יושבת ומחוקקת, גם בשנים עברו, ולא פותרים את הבעיות על ידי חקיקה והסרת חסמים - אין מישהו שיכול להגיד 'אני מדלג על החוק'. צריך לשנות את החוקים".

עריכה: שני רומנו

12/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


סופר - צילום ארכיון
סופר - צילום ארכיון  |  צילום: יוסי אלוני/פלאש90
Paris