ינון מגל ובן כספית

"פתאום החלטתם שמגילת העצמאות זה בסיס לחוקה"

ינון ובן התייחסו לדיון בבג"ץ ולדבריו של נציג הממשלה עו"ד אילן בומבך • בן: "הכרזת העצמאות היא מקור הסמכות הראשוני לחקיקת חוקי היסוד"


ינון מגל ובן כספית פתחו את התוכנית עם הפיל שבחדר - הדיון בבג"ץ בנושא עילת הסבירות, ודבריו של נציג הממשלה עורך הדין אילן בומבך לגבי מגילת העצמאות. מגל אמר: "היה דיון. כולם משחקים את המשחק. הכול פוזיציה פוליטית. בג"ץ פוליטי".

לדבריו, "אנחנו יודעים פחות או יותר מה חושב כל שופט, והיה יפה לראות את שמחה רוטמן הופך הכול לפוליטי. אהבתי שהוא לא מצמץ מולם והטריף אותם".

עוד טען: "אהרן ברק חלאס לחרטט אותנו. מספיק עם זה. אני יודע לקרוא. אין לכם סמכות לפסול חוקי יסוד. בטח לא על בסיס מגילת העצמאות".

המשיך ותקף. "היה קטע קומי של מגילת העצמאות שפתאום החלטתם שזה בסיס לחוקה. זאת על אף שבן גוריון בעצמו טען שזה לא בסיס לחוקה. אבל אהרן ברק החליט שכן".

כספית השיב: "זה ספין שלכם. הסיפור הוא בעצם שהכרזת העצמאות היא מקור הסמכות הראשוני לחקיקת חוקי היסוד, כי בסוף המסמך המכונן של המדינה הוא מגילת העצמאות".

עוד המשיך והתייחס לדברים שאמר אתמול עו"ד אילן בומבך בנוגע למגילת העצמאות: "תארו לעצמכם, שמישהו מהצד שלנו הליברלי היה מתייצב מול בית הדין הגדול, שזה הבג"ץ הרבני, או אפילו מול בג"ץ, והיה אומר - 'לא יעלה על הדעת ששני לוחות מעוגלים עם איזה עשרת דברות מיושנות שנכתבו על ידי ישות אחת לא ברורה, שמעולם לא נבחרה על ידי העם הריבון - יכתיבו את החיים למיליון בוחרים שדווקא כן רוצים לגנוב' - אז זה מה שהאוויל הזה עשה אתמול".

13/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל
ינון מגל  |  צילום: 103fm
Paris