דידי לוקאלי
עם דידי הררי

"כל הורה צריך לחשוב שזה יכול להגיע גם לילדיו"

דידי התייחס בפתח התוכנית לקטטה בין בני הנוער בפתח תקווה: "מה נהיה מאיתנו, תגידו?" • והגיב גם לאירוע בזיזת המשאית: "התנהגות בהמית כזאת?"


דידי הררי פתח את התוכנית בהתייחסות לשני מקרים מצערים שהתרחשו בישראל בימים האחרונים. הבוקר (ד'), נהרג נהג בתאונת שרשרת על כביש 6 בין 3 משאיות, לאחר מכן הגיעו בוזזים וגנבו את סחורת המשאית. עוד הוסיף דידי על מקרה אלימות הנערים מפתח תקווה.

הוא תהה: "מה קורה לנו? תגידו מה קורה לנו? עזבו פוליטיקה עם עילת הסבירות, הפיכה משפטית, לא מעניין, תשאירו את זה בצד. מה קורה לנו כעם? אני קורא על תאונת דרכים בכביש 6 ליד קריית גת, נהג אחד נהרג, אחד נפצע, ובעוד המשאיות עומדות בצד - מגיעים המונים, עשרות, אני לא יודע מאיפה הם הגיעו, הם מגיעים ובוזזים את המשאית. אין לי מושג מה יש שם, גונבים ארגזים שלמים, כמה שיותר הם יכולים. בישראל 2023 על כביש 6, משטרה? הצחקתם".

המשיך והתייחס למקרה האלימות בין בני נוער בפתח תקווה: "חבורת ילדים מכים נער בן גילם, קורעים אותו במכות. מכים אותו, משפילים אותו, מכריחים אותו להגיד דברים כלפי עצמו, נוער שהוא עבריין. שלא יגידו 'משפחה נורמטיבית', עם שפה שאני לא יודע איפה הם למדו אותה. כמה שהוא לא מבקש, מתחנן על חייו, זה לא עוזר, הם נותנים עוד מכה ועוד סטירות ועוד מכות - מה נהיה מאיתנו, תגידו?".

"פשע תמיד היה, עוד מקום המדינה, אבל התנהגות בהמית כזאת? בזיזת משאית של נהג שנהרג, התעללות, הכאה של נער? כל הורה חייב לתפוס את עצמו בידיים ולהבין שרק לו תהיה השפעה על הילד שלו, ולשוב ולשנן את הדברים האלה בראש", הדגיש. 

"אי אפשר לגדול במדינה כזו, היום זה ילד כזה, מחר יהיו ילדים יותר חזקים. כל הורה צריך לחשוב שזה יכול להגיע גם לילד שלו. אני מאוד מקווה שאת הבוזזים הגנבים יעצרו, אני מאוד מקווה שנפתח קצת בושה ונגדל ערכים, יש גבול לכל דבר, ביזה של משאית של נהג שנהרג זה עובר כל גבול ערכי ומוסרי, זה בעיקר עובר גבול אנושי", סיכם. 

עריכה: רעות מתתיהו ארגון

13/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דידי הררי
דידי הררי  |  צילום: 103fm
Paris