ינון מגל ובן כספית

"מתנהלת מלחמה על עצם זכות קיומה של מדינת ישראל"

עו"ד מיכל קוטלר וונש, שליחה מיוחדת מטעם משרד החוץ למאבק באנטישמיות, הציגה את מדיניותה עם מינוייה החדש והתייחסה לאנטישמיות ברשתות החברתיות


שר החוץ אלי כהן הודיע כי חברת הכנסת לשעבר עו"ד מיכל קוטלר וונש, מונתה לשליחה מיוחדת מטעם המשרד למאבק באנטישמיות. בעקבות המינוי המדובר, שוחחה קוטלר וונש עם ינון מגל ורון קופמן ב־103fm והסבירה על אופי המאבק בעולם. בהמשך, עוד הביעה את דעתה על פגישתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו עם איש העסקים אילון מאסק. 

"אולי צומת היסטורי של מדינת ישראל פנימה וכמדינת לאום של העם היהודי, ובנוגע למעמדה של מדינת ישראל כחברה במשפחת העמים מאז שיבתו של העם היהודי עם מחויבות לשוויון", טענה עורכת הדין בפתח השיחה. "יש ממש נקודת עיוורון עצומה במציאות של מלחמת תודעה קיומית ארוכת שנים, שכל מטרתה היא דמוניזציה, דה לגיטימציה והחלה של סטנדרטים כפולים נגד מדינת ישראל. בין היתר חימשה את הדין הבינלאומי, זכויות האדם, מוסדות הדין הבינלאומי, כולל מה שקורה באו"ם ממש עכשיו".

עוד הדגישה כי "אנחנו יודעים שבעצרת ידבר אבו מאזן. המלחמה הזו היא לא פחות איום אסטרטגי על קיומה של מדינת ישראל, לא פחות איום ממשי על יהודים ברחבי העולם. קודם כל, לאנטישמיות יש הגדרה של הברית הבינלאומית, הגדרה שהיא תוצאה של תהליך דמוקרטי ארוך, ההגדרה כוללת את מה שאמרתי קודם וגם בתוך מדינת ישראל השימוש במונחים שהם לא רק לא לגיטימיים אלא גם אינם חוקים, כולל השוואה של אנשים, שיש להם משמעות. גם לדיקטטורה יש, אפרטהייד ונאצים".

המשיכה עורכת הדין, וחידדה: "האנטישמיות היא שנאה רעילה שמתעלה מעל כל הבדלי הפוליטיקה, הדת, הגיאוגרפיה והזמן. האנטישמיות כפי שהכרנו אותה אלפי שנים, כשלא הייתה מדינה ריבונית לעם היהודי, היא אנטישמיות שלא אפשרה מקום שווה בחברה. מאוד מאוד חשוב להבין גם את ההקשר של מה שקורה בהשתוללות של האנטישמיות אונליין. מתנהלת מלחמה על עצם זכות קיומה של מדינת ישראל. בתקופתי בכנסת הקמתי כוח משימה על פוליטי, חברי פרלמנט בקנדה, באנגליה, אוסטרליה, מכלל המפלגות. בדיון גם מול טוויטר, ולא רק, לרשתות החברתיות יש היום כל כך הרבה כוח ועם הכוח הזה באה האחריות".

עריכה: שני רומנו

19/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מיכל קוטלר וונש
מיכל קוטלר וונש  |  צילום: פלאש90
Paris