אודי סגל וענת דוידוב

"מי אתה שתגיד שאנחנו מנקים גינות? מביך"

ח"כ דבי ביטון גינתה בתוקף את דברי השר אמסלם: "מופע אימים" • הוסיפה: "איך אתה משחרר חצי רעל? עשיתם משהו כדי שתשימו מזרחי בדרגה נחשבת?"


אתמול (ג') תקף השר במשרד המשפטים דודי אמסלם את המפגינים נגד הרפורמה במערכת המשפט, העלה שוב בחריפות את הסוגיה העדתית אליה התייחס בעבר, ואף אמר על ראש האופוזיציה יאיר לפיד כי, לדבריו, "הבוס שלכם מתראיין וקורא לי מורד ובוגד - פרחח שלא שירת בצה"ל, לא סיים 12 שנות לימוד. הוא בן אדם שלא תרם למדינת ישראל יום אחד". חברת הכנסת דבי ביטון הביעה את דעתה על הדברים. 

"פשוט מופע אימים, מופע מביך. פשוט מביך", טענה. "מה זה לבנים? מה זה שחורים? מאיפה זה בא?  אמרתי לו שאני מתחלחלת ושאני לא סוג ב'. די עם ההתמסכנות וההפרדה, מה זה צרות העין? איך אתה משחרר חצי רעל, כל הזמן מדבר על קיפוח? אני לא גדלתי על זה. יש פופוליזם, הוא עושה מופע, עם זאת אני מזכירה איך הוא קיבל את תפקיד השר. הוא היה צריך לעשות ברוגז. הוא עמד מחוץ לביתו ואמר אמסלמים, הביטנים, זו התחושה שלו והוא קיבל תפקיד".  

"אתה בכלל לא מייצג אותי בסוגיה הזו" 

עוד הוסיפה, כי "כנראה זו הצלקת האישית שלו. אתה ימין מלא על מלא, ראש הממשלה שלך לבן. עשיתם משהו כדי שתשימו מזרחי בדרגה נחשבת? איזה ראש ממשלה? מה אתם מתבכיינים עכשיו ומה זה משנה? אמרתי לו של נעליך מעל רגליך כשאתה מדבר. הלוואי והיינו זוכים במדינה להמון יאיר לפיד, הוא כן עשה צבא. כל מי שזוכר את כהונתו כראש ממשלה, השקט המופתי שהיה לי בעיר והתקציבים שהעבירו לעיר שלי. תדברו על הרפורמה, על המצוקה של האזרחים, על מה אתם מדברים? זה פשוט מעליב אותי כמזרחית שאני גאה להיות כזו, אתה בכלל לא מייצג אותי בסוגיה הזו. מעולם לא הרגשתי סוג ב', אנחנו משפחה של אקדמאים מצליחים כלכלית, מי אתה שתגיד שאנחנו מנקים את הגינות? כל החיים שלכם תחיו על המסכנות שעליתם למדינה? בואו, שחררו". 

בסיום דבריה, התייחסה ח"כ ביטון, תושבת שדרות, להתחממות הביטחונית במהלך הלילה, והבהירה: "אנחנו רואים את תנועת המטוסים, אנחנו מרגישים. אנחנו מתורגלים לישון בממ"ד. יש תחושה שעומד לקרות משהו. מדאיג. כרגע אין הנחיות, עם זאת מי שכבר חי לא מעט שנים במציאות הזו, אנו סומכים מאוד על עצמנו. הצבא שלנו מעולה ואפשר לסמוך על המודיעין אבל יש מופרעים. אתמול הם הפריכו בלונים אחרי שהמון זמן לא היו, וממשלת השינוי נתנה להם בראש, הם מתחילים להתנהל בהתנהלות שהכרנו לפני". 

עריכה: מיכל קדוש 

20/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דבי ביטון
דבי ביטון  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris