גיא פלג

פרובוקציה על שום מה?

המאזינה שיתפה בכאבה על המהומה שפרצה כלפי המתפללים בת"א: "כל כך כאב לי, למה זה כל כך הפריע לכם? למה לבוא לתפילת יום הכיפורים ולצעוק 'בושה'?"


המאזינה, השייכת לקהילה הלהט"ב, עלתה לשידור והתייחסה להשוואה של התפילה ביום הכיפורים בתל אביב שגרמה למהומה בשל הפרדה שנדרשה ממארגני האירוע - ובין מצעד הגאווה בירושלים.

לדבריה, "אחת הטענות לקיום האירוע (מצעד הגאווה) בירושלים היא - 'למה להכניס אצבע בעין?'. הטענה שלי היא שירושלים היא עיר שלי בדיוק כמו תל אביב, אבל כן, יש הבדל בין המצעד בירושלים ובין תל אביב. בתל אביב יש הרבה יותר עירום, וכן בירושלים המצעד קצת יותר צנוע, יותר קטן, ויותר מכבד את האוכלוסייה שחיה שם, ועדיין צריך לקיים שם מצעדים כמו בתל אביב ובאר שבע וחדרה וכל מקום".

עוד אמרה כי: "מתבקש שאתמוך בצד שמחה נגד התפילה, כל כך כאב לי, למה זה כל כך הפריע לכם? למה לבוא לתפילת יום הכיפורים ולצעוק 'בושה'?".  

פלג השיב: "השאלה ההפוכה היא - למה בערב יום הכיפורים, אחרי שיש החלטה ונניח והיא לא נכונה, ויש פסיקה של בית משפט עליון שמאשר את ההחלטה הזאת, למה חרף זאת להתפלל כך? למה מראש לעשות אירוע שסביר שיתפתח לעימות?"

27/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גיא פלג
גיא פלג
Paris