איפה הכסף
עם ענת דוידוב

ישראל צורפה לתוכנית הפטור מוויזה לארה"ב

טל שניידר ('זמן ישראל') על ההחלטה ההיסטורית • שיתפה: "זה מיועד לכל מי שרוצה להיכנס לארה"ב לתיירות ולטווח קצר"


ארה"ב הודיעה היום (ד') רשמית כי ישראל צורפה לתוכנית הפטור מוויזה. בשורה היסטורית למי שמעוניין לטייל בארה"ב או כאלה שנוסעים לנסיעות קצרות לצרכי עבודה. טל שניידר ('זמן ישראל') שוחח עם ענת דוידוב ב-103fm, על ההחלטה.

היא הסבירה: "זו דרמה כי כל כך הרבה שנים חיכו לזה, כל כך הרבה שנים דיברו על זה, וזה באמת קורה. זה הישג אדיר גם לממשלה הקודמת וגם לממשלה הנוכחית. זה הצריך היתרי כניסה לאמריקנים פלסטינים רבים שיכולים להיכנס עכשיו ליהודה ושומרון ולעזה. זה לא היה פשוט".

עוד הבהירה כי "זה מיועד לכל מי שרוצה להיכנס לארצות הברית למטרות תיירות ועסקים לטווח קצר. אם את רוצה לעבור לגור באמריקה או ללמוד שם, זה לא חל עלייך. אבל אם את רוצה עכשיו לטוס ואין לך ויזה, כל מה שאת צריכה לעשות זה להיכנס למחשב ותוך 72 שעות לקבל אישור כניסה, זה הכול. בלי ללכת לריאיון בשגרירות האמריקנית. רק הסיוט של להשיג את הריאיונות ב-3 השנים האחרונות היה משהו מטורף". 

"זה רק לתיירות או למישהו שנוסע לעשות עסקים עד 90 יום", הדגישה, והוסיפה: "זה גם לא עולה הרבה כסף. עכשיו, מי שיכול לבקש את זה הם רק אנשים שיש להם דרכון ישראלי ביומטרי לעשר שנים. צריך לומר גם שהאישור תקף לשנתיים. זאת אומרת, קיבלת תשובה תוך 72 שעות - שיש לך אישור כניסה לאמריקה וזה תקף לך למשך שנתיים. זו הקלה משמעותית".

"כולנו יודעים שבגלל הליכוד, שאז היו אופוזיציה, זה בעצם התעכב בשנה"

בתגובה, ענת ציינה: "אבל אני יכולה לשהות שם רק 90 יום ולא חצי שנה כמו כשאני מחזיקה ויזה". טל השיבה: "נכון, ולכן הם בעצם אמרו היום 'מי שיש לו כבר ויזה, לא צריך להפסיק להשתמש בה בדרך כזו או אחרת. מי שרוצה לנסוע ללמוד בארצות הברית עדיין צריך ויזה'. אבל מי שרוצה לקפוץ לניו יורק או למיאמי בשבוע הבא, זה קל".

בהמשך, הכתבת הדגישה: "כל העניין של אישורי הכניסה לא מתחיל השבוע, עכשיו המערכת צריכה להזין את הנתונים וזה ייקח עוד כמה שבועות. לכן הם אמרו היום במפורש - 'אם קבעתם כבר תור לשגרירות האמריקנית לקבלת ויזה בימים הקרובים או בשבועות הקרובים, אל תבטלו. תבואו לתורים שלכם, הכסף לא יוחזר ועדיין כדאי לכם כי זה לוקח עוד קצת זמן. לכן אם יש טיסה בקרוב לא לבטל את התורים לוויזה'. מה גם שיש לוויזה הטבות משל עצמה - היא תקפה לעשר שנים, ולשהות של חצי שנה". 

לבסוף, סיפרה: "האירוע הוא אירוע אמריקני. יצאה הודעה רשמית ממזכיר המדינה והשר להגנת המולדת. הם אלה שבישרו לפני כשעה. ישראל כרגע נמצאת בשלב התודות והברכות. אגב, בתדריך עיתונאים עם הממונה על השגרירות היא הדגישה בהודעה שלה, 'אני רוצה שתבינו, זו לא רק הממשלה הנוכחית, אני רוצה להודות לבנט ולפיד ולשגריר הקודם וכמובן לראש הממשלה המכהן נתניהו'. יש פה קרב קרדיטים מטורף. אנחנו גם כולנו יודעים שבגלל הליכוד, שאז היו אופוזיציה והיום הם בקואליציה, זה בעצם התעכב בשנה, בגלל אותה הצבעה נגד החוקים שהיו צריכים להעביר. צריך להגיד את זה".

27/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


פטור מויזה לישראלים
פטור מויזה לישראלים  |  צילום: חיים גולדברג/פלאש90
Paris