סיון כהן

"פעם הייתי אומרת שנבחרי ציבור יותר מבינים ממני - היום לא"

שירי מימון התייחסה לפילוג בחברה הישראלית בחודשים האחרונים: "לא משנה לאן אתה מביט אתה רואה רע" • הודתה: "כשזה מבפנים אני רועדת ומפחדת"


הזמרת שירי מימון מציינת השנה 20 שנות קריירה מוזיקלית מרשימה. מאז שפרצה לתודעה כשהגיעה למקום השני בעונתה הראשונה של 'כוכב נולד', היא לא עצרה לרגע. בשיחה עם גדעון אוקו ב־103fm, גוללה מימון את הסיפור המוזיקלי שלה והביעה את עמדתה למתרחש בחברה הישראלית מאז הצגת הרפורמה המשפטית.

לדבריה, "השקעתי רבות במקצוע הזה ובלחלום - כמו שאומרים, דמיון יוצר מציאות, וזה עוזר מאוד. רציתי לאסוף עוד ועד קהל שמתרגש ממני ואני ממנו, זה החלום. הגשמתי הרבה, אבל תמיד יש עוד לאן, גם נוכחתי לדעת שיש חלומות שלא בגדר החלומות. מה שהיה לי בברודווי אמרתי 'וואו, מאיפה זה הגיע?' אני מצפה שיהיו עוד הפתעות, דברים שיגיעו וישאירו אותי פעורת פה".

עוד סיפרה כי בקרוב ייצא דואט משותף עם ברי סחרוף האגדי, ושיתפה בהתרגשות: "הגשמתי לעצמי עוד חלום קטן והקלטתי דואט עם סחרוף. אני באה מהסול והמוזיקה השחורה, אבל אני גם הייתי ילדת 'אור הירח'. כתבתי שיר ושלחתי לו, הוא אמר שזה פגז, נפגשנו באולפן והשיר מוכן. זאת הפתעה מעניינת. אני מארחת אותו בלייב פארק, במופע שיהיה ביום ראשון הקרוב במסגרת פסטיבל ראשון לציון. שם אני מארחת את ריקי גל, ברי, מארינה. כל האירוח עם ברי פתח ערוץ בנינו, משם זה התקדם".

באשר למציאות בארץ, זאת על רקע מאורעות יום כיפור והעימות בין המתפללים למפגינים בתל אביב, הודתה: "זה תופס אותי במקום מאוד מאוד עצוב. אני מודה שאני פשוט לא מסוגלת להכיל את זה, אני לא פותחת חדשות, לא קוראת, מנסה להיאחז במשפחה כדי לשכנע את עצמי שהתקופה הזו תעבור. אנחנו על סף פיצוץ אבל פתאום קורים פיצוצים קטנים שהם לא פחות גרועים וכל כך מלחיצים. הפילוג הזה, הדבר הזה שנוצר, לזה לא ציפיתי. כשזה מבפנים אני רועדת מזה, מפחדת, לא יודעת איך להתמודד עם זה".

"פעם, לפני הרבה שנים, הייתי אומרת שנבחרי הציבור יותר מבינים ממני, היום אני לא יכולה להגיד את זה. זה לא משנה אם אני בימין או בשמאל, אני מרגישה שההנהגה, והכול מתחיל מהראש, אנחנו לא נמצאים במקום טוב וזה מחלחל למטה", ביקרה. "לא משנה לאן אתה מביט אתה רואה רע. אני חושבת שזה הדבר הכי קשה".

עריכה: שני רומנו

28/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


שירי מימון
שירי מימון  |  צילום: יוסי זמיר/פלאש90
Paris