בן כספית ואריה אלדד

"המצב בו אנו נמצאים הוא על סף איבוד שליטה"

ח"כ יואב סגלוביץ על האלימות במגזר הערבי: "רה"מ צריך להחליט שהוא אחראי" • הוסיף: "מנקה את האירוע מהתקלה של בן גביר, למדינה אסור לאפשר זאת"


אתמול (ד'), לאור יום, נרצחו חמישה בני משפחה ביישוב בסמת טבעון שבגליל התחתון, טבח שהעלה את מספר הנרצחים בחברה הערבית ל־188 מתחילת השנה. בתקופה המקבילה אשתקד, נרצחו 80 איש מחודש ינואר. חבר הכנסת ניצב בדימוס יואב סגלוביץ, לשעבר ראש אגף החקירות במשטרת ישראל וסגן השר לביטחון הפנים, שוחח עם אריה אלדד ורוני בר־און והתייחס לדברים. 

"אני חושב שמה שצריך לעשות זה פשוט להמשיך את התוכניות", הבהיר. "לצערי הן הופסקו, גם אם כלפי חוץ אומרים שלא. הטיפול צריך להיות כלל מערכתי. המצב בו אנו נמצאים היום הוא על סף איבוד שליטה. ראש הממשלה צריך להחליט שהוא אחראי על הדבר הזה. טיפול כזה צריך להיות הוליסטי ורחב, ולכן רה"מ צריך לקחת את העניין בידיו. אני רוצה לנקות את הפוליטיקה מהאירוע. יש פה כמה רבדים של פשיעה, לא כולם הם ארגוני פשיעה במובן הרגיל. אני לא מנקה כהוא זה את אחריותה של המשטרה". 

עוד הוסיף, כי: "מינואר אני מזהה שהפסיקו להפעיל את התוכנית, זה סיפור מקצועי ולא פוליטי. מהרגע שהמדינה רוצה, היא יכולה. אני מנקה את האירוע מהתקלה של בן גביר. למדינה אסור לאפשר את הדבר הזה. אני קורא לראש הממשלה פשוט לעשות. אני חושב שנכון וטוב שיהיו למשטרה רוגלות, במקום לעשות את הדבר הנכון של לתקן את האירוע הקימו ועדת חקירה. לתלות את העלייה בפשיעה בגלל רוגלות, את זה אני לא מוכן לקבל. זו לא הסיבה, ולמרות הכל אני הייתי רוצה שיהיו רוגלות למשטרה. האחריות היא על ראש הממשלה ואפשר לעשות זאת". 

על הדיון באשר לבג"ץ הנבצרות, אמר ח"כ סגלוביץ: "כל החלטה שיקבל ביהמ"ש, אני וכל נבחרי הציבור צריכים לעמוד מאחוריה. לא משנה טיב ההחלטה. אם אנחנו רוצים לחיות במדינה מתוקנת, אנו צריכים להוריד את ראשנו בפני בית המשפט". 

עריכה: מיכל קדוש 

28/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יואב סגלוביץ
יואב סגלוביץ  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90
Paris