אודי סגל וענת דוידוב

"מי שאחראי - זו אך ורק המשטרה"

האלימות במגזר הערבי לא נעצרת - יותר מ־190 נרצחים מתחילת השנה • מאהר ח'ליליה, ראש מועצת יפיע, על פעילות המשטרה: "הם צריכים לקחת צד בנושא הזה"


האלימות בחברה הערבית ממשיכה לגבות קרבונות וגם בסוף השבוע מצאו את מותם שלושה אנשים שנורו כתוצאה מסכסוכים במגזר. יותר מ־190 נרצחים מאז תחילת השנה, זאת לאחר שבשבוע שעבר נרצחו חמישה אנשים בטבח בבסמת טבעון. מאהר ח'ליליה, ראש מועצת יפיע, שוחח עם אודי סגל וענת דוידוב שהביע את צערו על המצב, והתייחס גם לטבח שאירע ביישוב שלו, ובו נרצחו 5 בני אדם. 

לדבריו, "ראש הממשלה דיבר איתי, אני בקשר עם המפקדים במשטרה, אני תמיד בקשר לנסות לשמור על ביטחונו האישי של האזרח ביפיע. מה שקרה שם (הטבח ביישוב שלו) אני לא יכול לתאר אותו. נכון, עברה תקופה, הפצע נשאר במיוחד עם המשפחות עצמן. אנחנו מנסים לעזור להן עם פסיכולוגים ובאמצעות שירותי הרווחה. אנחנו מנסים להחזיר את כולם לשגרה, ייקח עוד זמן עד שכולנו נחזור לשגרה". 

עוד התייחס לפעילות המשטרה: "אני בקשר עם המשטרה שעדיין פועלים, הם אומרים, 'התקדמנו, אין עוד קשר ממשי'". 

בהמשך התייחס לתופעה בה מתמודדים לרשויות המקומיות סובלים מאיומים על חייהם וחלקם סופגים אלימות: "עברנו את השלב הזה. בתור ראשי מועצה, אם לא נהיה חזקים, מה נגיד לאזרחים? חייבים לשדר כוח וביטחון שהחברה לא תתמוטט. אין עליי איומים כרגע, הכול בסדר, הכול בשליטה, אנחנו רוצים להתמודד לבחירות בעוד חודש. אני סומך על האנשים הטובים בחברה הערבית, ועל החברה בתוך יפיע, שיש פה אנשים מיוחדים ונפלאים. מה שקרה ביישוב, זה לא מפה, מדובר באנשים מחוץ ליישוב. לפעמים האלימות באה מבחוץ. המשפחות או ארגוני הפשע מסוכסכים ביניהם ואנחנו מקבלים את הריקושטים". 

על פעולות המשטרה אמר כי "יש לה את היכולת ואת האמצעים, היא צריכה לקחת צד בנושא הזה. מה שקורה בחברה הערבית במדינת ישראל, זה לא מקובל שאף אחד לא יספר סיפורים ויגידו 'החברה', ויש את הנורמה של החברה, מה שקרה בחברה הערבית ומי שאחראי על כך זו אך ורק המשטרה". 

עריכה: רעות מתתיהו ארגון

01/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


זירת רצח במגזר הערבי - ארכיון
זירת רצח במגזר הערבי - ארכיון  |  צילום: שיר טורם/פלאש90
Paris