אודי סגל וענת דוידוב

"אנחנו רואים אובדן הרתעה מוחלט"

דוד צור, לשעבר מפקד מג"ב ומפקד מחוז תל אביב, עם ביקורת על טיפול הממשלה באלימות בחברה הערבית: "זו לא גזרת שמיים"


האלימות בחברה הערבית גואה, כאשר יותר מ־190 בני אדם קיפחו את חייהם בשנה האחרונה בעקבות כך. ניצב בדימוס דוד צור, לשעבר מפקד מג"ב ומפקד מחוז תל אביב, שוחח עם ענת דוידוב ואודי סגל ב־103fm, והתייחס לנושא וגם לפרשת הסוהרות. 

"זה שר שלא מסוגל לקחת אחריות", אמר בהקשר לשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, והוסיף: "זו ממשלה רעה מאוד שלא מסוגלת לקחת אחריות על כלום. הנושא הזה של הטרור במגזר הערבי כפי שהוא קורה לנו, זה לא גזרה משמיים, זה לא משהו שאי אפשר לטפל בו".

לדבריו, "אי אפשר להגיע לרמות של אפס אלימות, אבל אנחנו רואים אובדן הרתעה מוחלט, חוסר מעש באופן שכמעט מרתיח את הדם. המעגלים של האלימות שם פרצו מזמן רק את העבריינים שמעורבים באירועים. פוגעים פה באנשים חפים מפשע שהם במעגל שני ושלישי של משפחות שקשורות לעבריינים האלה". 

הוא הדגיש כי "זה לא התחיל בממשלה הזאת, זה שנים של הזנחה של המגזר הערבי, מצד שני, בממשלה הקודמת הייתה תוכנית. צריך להשקיע הרבה מאוד במודיעין כדי לסכל אירועים שהולכים לקרות. לתת למשטרה כלים שקשורים למעצרים מנהליים לפרקי זמן קצרים, מפוקחים. צריך לומר, הנושא הזה של ועדת מררי שאפשרה כן שימוש ברוגלות בתנאים מסוימים, הממשלה לא מאפשרת את המשך השימוש ברוגלות".

עוד המשיך לתקוף את בן גביר, וטען: "השר פשוט כישלון. הוא לא מתאים להיות שם".

לגבי החשד לקשר בין חיילות בשירות חובה בשב"ס לבין אסיר ביטחוני, טען: "בסוף צריך לאייש שם אנשי מקצוע. זה מקצוע". הוסיף: "בסוף מי שמקצה את כוח האדם זה הצבא. עדיף כמובן לתת כוח אדם מיומן שיגויס על ידי השב"ס, אבל זה המשמעות של תקציב, וכאן החלם הגדול".

"הגיע הזמן שהבנות האלה, החיילות האלה לא ישרתו במקומות האלה, ואם הן כן משרתות, אז לא במקום שיש בו מגע עם אסירים ביטחוניים. צריך לחתוך את הדבר הזה", הבהיר.

01/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דוד צור
דוד צור  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris