אודי סגל וענת דוידוב

"לא היו יחסים בהסכמה - זו הטענה שלה"

חשד: חיילות בשב"ס קיימו קשר אינטימי עם אסיר ביטחוני • עו"ד יאיר אוחיון, שמייצג את אחת הסוהרות: "היא פחדה ממנו חד משמעית, היא עדיין פוחדת"


חיילות יצאו לאלתר מהאגפים הביטחוניים בשירותי בתי הסוהר, זאת לאחר כי נחקר החשד לקשר אינטימי בין חיילות שב"ס לאסיר ביטחוני. המשטרה חוקרת את הפרשה ועד כה עיכבה חיילת אחת, על פי החשד ישנן חיילות נוספות. השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הודיע כי ידון בנושא בישיבת הממשלה הבאה ויביא הצעה להקמת ועדת בדיקה ממשלתית.

עו"ד יאיר אוחיון שמייצג את אחת הסוהרות בפרשה, שוחח עם אודי סגל וענת דוידוב ושיתף בפרטי המקרה. לדבריו, "מבחינת אותה בחורה, אותה סוהרת, היא מספרת על קשר שמראשיתו לא היה לפי רצונה, ונכפה עליה על ידי הפעלת איומים ולחץ מצד אותו אסיר, חשוב לציין שזה אסיר שיש לו שם כוח, יש לו מעמד מסוים בכלא. זה לא אסיר רגיל, גם מבחינת הארגון מסתכלים עליו אחרת". 

עוד אמר על קשירת הקשר בין השניים: "כמו שפורסם, היה ברשותו טלפון סלולרי, טלפון חכם, היה לו קשר לעולם החיצון. מדוע? זו שאלה שאני לא יודע לענות עליה, יש להפנות אותה לגורמים אחרים. זה היה אסיר שהיה בעל מעמד מסוים".

על תגובת המשטרה והשב"ס על הקשר שהיה לכאורה בהסכמה מצידן של הסוהרות אמר: "מצד אחד היא לא מכחישה שהיה קשר, אבל הקשר ממה שהיא מתארת רחוק מלהיות אינטימי, קשר שנכפה על צד אחד מצידו של האחר, זה לא משהו אינטימי. היא פחדה ממנו חד משמעית, היא עדיין פוחדת. יש פה צו איסור פרסום שהמשטרה הלכה להוציא, אבל מצד שני לא מפסיקה להדליף לחדשות ולתקשורת כל מיני ידיעות שרובן המוכרע הוא פייק ניוז, לא היו יחסים בהסכמה - זו הטענה שלה".  

עוד טען: "פורסם שאחת הסוהרות היא במעצר בית, זה לא נכון. נאסר עליה התקרבות לבית הסוהר לכמה ימים, אין לה שום הגבלות. היא עדיין בשירות, היא לא שוחררה מהשירות. המשטרה אמרה לה 'אל תתקרבי לאותו בית הסוהר לכמה ימים מתוך החשש לשיבוש'". 

בהמשך התייחס שוב לפרסום כי היה מדובר ברומן: "זה הדבר שהכי כואב לה, היא נמצאת בגיהינום כבר חודשים ארוכים זה קשר שהיא ביקשה להשתחרר בו כמה חודשים, הוא סירב, הוא אמר שיפגע בה, שיפיץ שהם דיברו, עכשיו פי כמה עם כל העליהום שנכפה עליה היא במצב מאוד קשה". 

לדבריו, "לא היו יחסי מין, היה בשלב מסוים מצב שהוא כן נגע באופן מסוים, זה לא בא מכיוונה, היא מתארת את זה שהיא קפאה - זה רחוק מלהיות אינטימי. היא לא התלוננה, הוא איים עליה, הוא הפחיד אותה. הוא אמר לה שאם זה ייצא החוצה הוא השתמש באיומים". 

עריכה: רעות מתתיהו ארגון

01/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


"היא לא התלוננה, הוא איים עליה"
"היא לא התלוננה, הוא איים עליה"  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Images
Paris