ניסים משעל וטל שלו

"אני כל יום נדהמת מחדש מחוסר היכולות"

ח"כ מירב בן ארי, לשעבר חברת ועדת לביטחון פנים, תקפה את התנהלותו של השר לביטחון לאומי • פריימריז ביש עתיד: " אני בוחרת ביאיר לפיד"


מתחילת השנה, נרצחו בחברה הערבית 197 בני אדם, ותמונת המצב נראית מדאיגה מתמיד. סביב נושא זה, טל שלו ('וואלה') ופרופ' אריה אלדד שוחחו ב־103fm עם חברת הכנסת מירב בן ארי, לשעבר חברת הוועדה לביטחון פנים, אשר ביקרה בחריפות את התנהלות הממשלה.

"אני חושבת שבעיקר אין מדיניות", הכריזה ח"כ בן ארי. "זה לא משנה מה הוא (השר בן גביר) יעשה, הוא לא עושה כלום. אין לו שום תוכנית, חזון. ב־22 לדצמבר 2022 המסקנות הוגשו, הייתה ועדה מיוחדת, אמרה להוציא, אמרו השב"ס, 'בבקשה, תביאו סוהרים'. אבל בא השר ואמר לשב"ס 'אני מוציא', אמרו לו 'מי במקום?', אמר 'אני לא יודע'. זו נראית לך התנהלות? זו בדיחה. הוא לא מצליח כלום. מישהו צריך לעשות את העבודה הזו, ובשביל זה צריך לחזק את שב"ס".

המשיכה חברת הכנסת בן ארי, וזעקה: "תוציא את החיילות, אמרנו את זה מזמן, אבל תביא כסף להביא סוהרים אחרים. אני כל יום נדהמת מחדש מחוסר המעש, מחוסר היכולות. הייתה תוכנית המלחמה היא לא רק של המשטרה. אי אפשר להילחם בפשיעה בחברה הערבית עם חץ וקשת. המלחמה נגד העבריינות היא ברשת, אם למשטרה אין כלים, היא נכשלת. ואם אין מדיניות של שר לא בולמים".

באשר לפריימריז המתוכננים במפלגת יש עתיד בדצמבר הקרוב לתפקיד היו"ר, אמרה: "אני בוחרת ביאיר לפיד, ובלי קשר לאמון שלי בו אני חושבת שהוא לא הספיק עדיין להיות ראש ממשלה. אני חושבת שהגיע הזמן שגם הוא יהיה. הפריימריז זה רגל בדלת לעתיד. כי בעתיד נתניהו גם הוא יעזוב, ויהיו מאבקים אמיתיים על הנהגה במדינת ישראל. לכן למרות הזלזול זה חשוב בעיניי. והאחרונים שיכולים לדבר על מתמודד יחיד זה הליכוד".

עריכה: שני רומנו

05/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


חברת הכנסת מירב בן ארי
חברת הכנסת מירב בן ארי  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris