אודי סגל וענת דוידוב

"רחוקים מלהודיע שכלל המחבלים חוסלו או חצו לעזה"

דובר משטרת ישראל אלי לוי על קרבות הירי בתחנת המשטרה בשדרות: "יש מחבלים שעדיין מסתובבים ומסתתרים" • הוסיף: "מוצפים בהרבה פניות"


לאחר כ־20 שעות של חילופי אש, הלילה הודיעה משטרת ישראל כי הצליחה להשיג שליטה מלאה על תחנת המשטרה בשדרות, זאת לאחר שעשרה מחבלים התבצרו במקום וניהלו קרבות ירי עם כוחות המשטרה. דובר משטרת ישראל ניצב משנה אלי לוי הביא פרטים נוספים על המתרחש. 

"זה אירוע מתגלגל", תיאר. "סמוך לשעה 05:00, דווחנו על כך שעשרה מחבלים חוסלו בתחנת המשטרה בשדרות אחרי שעות ארוכות של לחימה. הצלחנו לחסל שם את עשרת המחבלים שהתבצרו, עוד מוקדם לסכם את האירוע הזה ויש הרבה מאוד דברים שעדיין נבדקים. יש סריקות בבתים ובמבנים הסמוכים לתחנה. פתחנו אתמול מרכז מידע יחד עם פיקוד העורף במשרדי 433 בלוד. אנחנו מוצפים בהרבה מאוד פניות ועושים הכל כדי לחזור לכולם. בימים הקרובים כשיתגלו סיפורי הגבורה, כולם יבינו  אילו סיפורים הרואיים יש ללוחמי הימ"מ. 

בהמשך, הוסיף: "האירוע הזה הוא רק אחד מתוך שורה ארוכה של אירועים, אנחנו רחוקים מלהודיע לציבור שכלל המחבלים חוסלו או חצו את הגדר לצד השני לעזה. יש מחבלים שעדיין מסתובבים ומסתתרים, ולכן אנחנו בלחימה בכמה גזרות. אנחנו עדיין רחוקים מסיום האירוע, עדיין יש סריקות. קיבלתי טלפונים מתושבים בבארי, עדיין יש אנשים מנותקי קשר. גם לנו יש שוטרים מנותקי קשר, ואנחנו עושים הכל כדי להגיע אליהם". 

עריכה: מיכל קדוש 

08/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלי לוי
אלי לוי  |  צילום: דוברות משטרת ישראל
Paris