אודי סגל וענת דוידוב

"בוועדות החסויות שמענו שחמאס מורתע"

ח"כ אלמוג כהן על חדירת המחבלים בדרום: "מי שטעה זה מי שיש לו את האחריות וזה הצבא, הדרג המדיני בשלב כזה, במצב כזה, אין לו הרבה מה לעשות"


ביום שבת האחרון, בשעות הבוקר המוקדמות, התממש חזון האימים של תושבי יישובי עוטף עזה כאשר עשרות מחבלים חדרו לשטח המדינה מהים, מהיבשה ומהאוויר, לקחו בני ערובה, חטפו חיילים ואזרחים ואף רצחו יותר מ־700 איש. ענת דוידוב, אודי סגל וטל לב רם דנו על כך ב־103fm עם חבר הכנסת אלמוג כהן (עוצמה יהודית), אשר הסביר מי בעיניו אחראי למחדל הביטחוני.

"אני עדיין כאן, זה הבית שלי, לא מתכוון לעזוב אותו בשום מחיר", הבהיר חבר הכנסת בפתח השיחה. "כרגע מה שאנחנו עסוקים בו זה סריקות, עלולים להיות עוד מחבלים. כאשר הגענו לאירוע נתקלנו בחוליית הלוחמים האלה, ועד שלא ננקה בית-בית, לא נוכל לומר בוודאות שהשטח נקי. עשינו מה שהיינו צריכים לעשות. אני באופקים, בבית".

המשיך ח"כ כהן, ואמר: "איך הגענו למצב הזה? אני לא בשלב של לחפש אשמים. אני מבין את זה כמו שאני אמרתי כבר, ההתרעה הזו היא נקראת כונס נכסים, היא מונחת על השולחן מעל שבע שנים. ביום שבת בבוקר זה פשוט קרה. לי לקח כמה דקות להבין שאנחנו בתוך כונס נכסים, בעצם מדובר על כניסה של הכוח המיוחד של חמאס, אותו כוח שלחמנו איתו כאן באופקים, דרך הציר בגדר לכיוון יישובי העוטף".

"גם אני שאלתי את עצמי אחרי שהתעשתתי - 'איפה הצבא? מה קורה פה? איך זה קורה?' יש המון אשמים, המון, ולא רק מהשנה האחרונה. אנחנו, בוועדות החסויות, שמענו שחמאס מורתע, אמרו לנו בעלי מקצוע שחמאס מורתע", הדגיש, "מי שטעה זה מי שיש לו אחריות, וזה הצבא. הדרג המדיני בשלב כזה, במצב כזה, אין לו הרבה מה לעשות".

עוד טען כי "אני מעריך ועובד עם שר הביטחון, גם אתמול בלילה, ואני לא מכיר שיח שלו בנושא ההתרעה של כונס נכסים. אני לא בא לחפש אשמים כרגע".

עריכה: שני רומנו

09/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלמוג כהן
אלמוג כהן  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris