גיא פלג

"הכשל כאן כל כך עצום שיש מקום לא רק לנתניהו כנאשם"

המאזין דן עם גיא פלג על כל השאלות הקשות שעולות מתחילת המלחמה, ואין עליהן מענה: "מי אחראי על המינויים האלה? מה ייתן את הדין?"


"רציתי לשאול כמה שאלות", אמר המאזין שעלה לשידור, ותהה: "בוא נאמר שהקונספציה של נתניהו כשלה כי הוא רצה לגדל את החמאס והגיע למצב שהם נהיו מפלצות, הוא גידל מפלצת. עכשיו אני שואל. אם היה מודיעין נכון, זה היה יכול למנוע מה שעשתה המפלצת? ואני שואל גם איפה היה המודיעין? ואם היה מודיעין כמו שצריך, האם הקונספציה של ביבי לא היה נחשפת?"

עוד תהה המאזין: "במלחמת כיפור קמה וועדת חקירה ולמרות האזהרות והכל, גולדה, לא הדיחו אותה. אני מבין שיש כל מיני ניסיונות להטיל את מלוא האחריות על נתניהו. עוד אני שואל איך ממנים רמטכ"ל בניגוד לדעתו של ראש הממשלה נתניהו? איך ממנים אש שב"כ שכשל? מי אחראי על המינויים האלה? מה יתן את הדין?"

"אין לי תשובות", הצהיר גיא פלג, והוסיף: "אף אדם רציני או אדם שאפשר להתייחס לדבריו ברצינות, לא בא ופותר את הצבא, המודיעין, את 8200, את ראש אמ"ן וראש השב"כ מאחריות. הכשל כאן כל כך עצום שיש מקום לא רק לנתניהו כנאשם, ברור. יש כאן הרבה מאוד שאלות. מי בנה את הגדר, מי האמין בה? אבל אנחנו עכשיו שואלים את השאלות הגדולות. מי החליט לראות בביידן אויב ולא אוהב? מי החליט להמר על החמאס ולא על הרשות הפלסטינית? מי זה שבא ואמר 'הדבר הכי חשוב למדינת ישראל היא הרפורמה המשפטית'? ומי האדם שסירב להיפגש עם הרמטכל וראש אמ"ן רק כי רצו להתריע בפניו על חולשת הצבא?"

עוד שאל גיא: "מי האדם שהעז לפטר את שר הביטחון שלו רק כי הוא אמר 'חייבים לעצור את הרפורמה', לא כי הוא חושב שהיא לא טובה, אלא בגלל שהוא אמר שאם נמשיך בחקיקה תישקף סכנה מידית לבטחון המדינה? מי אחראי על הדברים האלה? במקום להזמין את גלנט, איזה ראש ממשלה ששומע דברים כאלה משר הביטחון שלו לא מזמין אותו לפגישה ואומר לו 'חברי שר הביטחון, אמרת דברים קשים, על מה אתה מתבסס?'". 

11/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גיא פלג
גיא פלג
Paris