ניסים משעל וטל שלו

"שאף אחד לא יתבלבל - זה או הם או אנחנו"

אלון דוידי, ראש עיריית שדרות, שיחזר את רגעי האימה בהם חדרו מחבלים לעירו • הכריז: "יש פה מאות סיפורי גבורה עילאית של תושבים, חיילים ושוטרים"


ביום שבת בבוקר החלה מתקפת פתע מצד חמאס על דרום הארץ. מאות מחבלים חדרו את גדר ההפרדה והחלו במסע טבח מזעזע בעוטף ישראל. ניסים משעל וטל שלו שוחחו ב־103fm עם אלון דוידי, ראש עיריית שדרות, אשר סיפר על הזוועות שחוותה עירו.

"אנחנו למעשה ביום השביעי של הלחימה ואנחנו לא מפנים את שדרות, אנחנו נמצאים פה, אנחנו נותנים הפגות לתושבים", עדכן דוידי. "אתמול הייתה לי פגישה עם שר האוצר, בהתחלה נתנו לי למעט תושבים ועכשיו אנחנו למעשה המוקד שלנו פועל, כל תושב, תושבת ומשפחה שלמעשה לא נמצאים במלון מטעם העירייה יכולים להתפנות מיום ראשון להפגנה לשבוע באחד מהמלונות במרכז הארץ. יש לנו מוקד מסודר של העירייה. ובד בבד אנחנו ממשיכים לסייע למי שנמצא פה".

עוד ציין כי "אני מעריך שבסביבות השלושים אחוזים מהתושבים נמצאים בעיר, אפילו קצת פחות. אבל הדבר היותר מורכב זה תושבים שנמצאים בחוץ. אנחנו לא רוצים שהתושבים שלנו ירגישו כמו פליטים. לכן אנחנו ממשיכים במבצע הגדול הזה. למעשה זה כמו אכסניות של קורונה, כרגע אנחנו בשבוע, אנחנו ממשיכים, יש תיאום ואנחנו למעשה יודעים בערך מה המצב שלנו. המדינה תצטרך להמשיך לשים על זה כסף".

בנוסף, תיאר דוידי את שאירע בעירו במתקפת המחבלים. "קודם כל זה היה היום הראשון, שש וחצי בבוקר, אחרי המטח הענק הזה, לפני המקלעים והירי, בשדרות תמיד אחרי מטח גדול יוצאים טיפה החוצה וכל אחד רואה אם נפל לא נפל, ואז פתאום שמענו את המקלעים. הייתי בטוח שזו היתקלות על הגדר, לא דמיינו שזה קורה בתוך העיר. הפעילו את הכיתת כוננות, יחד עם אנשי המשטרה שהיו בתחנת המשטרה נלחמו, הרבש"צ שלי נפצע, הציל קצין ממוות".

"היו שני צירים, ציר אחד של מחבלים שרץ על הציר המרכזי של שדרות וכל מי שהיה בחוץ פשוט חיסל אותו, גם ירי RPG למכוניות", שיחזר, והוסיף: "אנחנו ביום הראשון למעשה מעל 40 חללים, גם אנשי כוחות הביטחון וגם תושבים, וגם חיילים שחיסלו מחבלים וגם חלקם נהרגו. במשך השבוע הזה כל הזמן מתווספים לנו כאלה שנרצחו מחוץ לעיר או חיילים שנפלו בקרב. אחד מהעובדים שלי היה בבית שלו חייל או קצין שפשוט חיסל מחבל אחרי מחבל, הוא הרג ארבעה מחבלים והמחבל החמישי שהוא לא הצליח להרוג אותו חיסל את אותו חייל. גיבור ישראל".

המשיך דוידי, והודה כי "אני חושב שעוד שבועיים, שבועיים, חודש, חודשיים, שמענו סיפורים הרואיים בעבר, יש פה מאות סיפורים של גבורה עילאית של תושבים, חיילים, שוטרים. אני אומר בצורה ברורה - שאף אחד לא יתבלבל, זה או הם או אנחנו".

כמו כן, כאשר נשאל האם שרי הממשלה הגיעו לבקר את שדרות ותושביה, סיפר דוידי: "שוחחנו עם ראש הממשלה, עם המנכ"ל משרד ראש הממשלה אני בקשר מתמיד. היה פה גם שר האוצר, גם שר הכלכלה, גם דיכטר, כולם. אנחנו כולם ביחד. אתה יכול לראות אצלנו במתחם של ההתנדבות לארגון של האוכל לאנשים, אתה יכול לראות את אנשי אחים לנשק, מתנחלים, ומקומיים, אתה יכול לראות את כולם. צר לי שהאחדות הזו באה, ראיתי גם את ממשלת החירום, בע"ה נמצא את הכוחות ונמשיך לעבוד יחד ושעם ישראל ינצח".

עריכה: שני רומנו

13/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


חיילים במלחמת חרבות ברזל
חיילים במלחמת חרבות ברזל  |  צילום: אורן בן חקון/פלאש90
Paris