אודי סגל וענת דוידוב

"מרגישים שלא נעשה שום דבר כדי לזרז תהליכים"

תומר טל, שאמה, ובן הזוג של האם וילדיו נחטפו לרצועה: "פועלת הכי חזק שאפשר כדי שהם יחזרו" • טענה: "אף אחד שאולי מתמחה בזה לא פנה אליי"


בשבת בבוקר לפני קצת יותר משבוע ימים, נחטפה מירב טל מקיבוץ ניר עוז לשטחי רצועת עזה עם בן זוגה יאיר יעקב, כאשר ככל הנראה נחטפו לצגם גם שני בניהם של בן הזוג, בני 12 ו־16. תומר טל, בתה של מירב, שוחחה עם אודי סגל וענת דוידוב ותיארה את הרגעים המבועתים בהם הבינה שאמה נחטפה.

"אני יודעת שאמא שלי חטופה", פתחה. "בשבת בבוקר דיברתי איתה פעם אחרונה ב־09:00, ב־09:20 היא שלחה שתי הודעות קוליות לקבוצת המשפחה בלי הילדים, בלעדיי ובלי אח שלי, על כך שהמחבלים בדלת, ושבן הזוג שלה יאיא מחזיק את הדלת והוא פצוע, 'תקראו למשטרה, תעזרו לי'. היה חוסר ודאות מטורף, רק בראשון אחרי שפרסמתי פוסט בפייסבוק אחר הצהריים, מישהי כתבה לי שהיא חושבת שהיא רואה אותם בסרטון של חמאס בטלגרם, כנראה גם עם שני ילדיו של בן הזוג שלה. שמעתי את ההקלטה, הצטמררתי. זה מאוד קשה לשמוע את זה. כרגע אני פועלת הכי חזק שאפשר כדי שהם יחזרו, כולם, כל החטופים, ובפרט אמי, בן זוגה וילדיו. זה מאוד קשה, אני חייבת להגיד".

בהמשך, הוסיפה: "אחרי שהתראיינתי התקשרו אליי מהצבא, הגיע קצין במילואים עם שתי עובדות סוציאליות והודיעו לי שהם ברשימת החטופים.  היה לנו חשש אם להמשיך ללחוץ או להפסיק, כי אתה מתחיל לחשוש. אחרי שדיברתי עם שמחה גולדין, הוא המליץ לי ללחוץ כמה שאפשר פה. בעולם כמובן שיש דילמה, אבל אתה אף פעם לא יודע מה יכול לקרות, אתה לוקח סיכון. אף אחד או גורם מסוים שאולי מתמחה בזה לא פנה אליי ואמר לי מה לעשות, מה להגיד, מה לא להגיד". 

בסיום דבריה, הודתה תומר: "אני חייבת להיות חזקה כי אחרת שום דבר לא יתקדם. אני מקדמת את הכל, יש רגעים של שבירה. אני מרגישה שזה אני והמשפחה שלי, אנחנו עושים את הכל, אנחנו הבאנו את המידע, אנחנו מנסים לייצר עניין ורעש, רק אנחנו. אנחנו בקבוצה ענקית של משפחות נעדרים וחטופים, כולם מרגישים שלא נעשה שום דבר על מנת לזרז תהליכים. אנחנו פשוט רצים מבלי להסתכל לאחור. אני לא חושבת שמשהו יעזור לי, לא הצבא, לא משהו אחר, היה יכול לעזור בשבת כשהיה חוסר ודאות מאוד גדול. מה שיעזור באמת זה שחמאס ישחררו את החטופים והנעדרים, שהמדינה תהיה בשקט נפשי  ושהכל יעבור כמה שיותר מהר. אני רוצה להאמין שבורא עולם שומר עליהם". 

עריכה: מיכל קדוש 

15/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מירב טל שחטופה בעזה
מירב טל שחטופה בעזה  |  צילום מתוך פייסבוק
Paris