שיחות לילה
עם אבי כץ

"ברגעים קשים אלה, עומדת רוח האדם למבחן"

אבי כץ, ולצדו פאנל האורחים המיוחד, על הדרך למצוא את החוזק בתקופה הקשה, ולהתגייס עבור עם ישראל רבתי בצל החשש הכבד


לפני שבוע ימים, השתנה לבלי היכר המציאות במדינת ישראל כפי שאנחנו מכירים אותה, זאת כשמחבלי חמאס חדרו לשטח ישראל, רצחו רבים מתושבי עוטף עזה וצעירים שבילו במסיבת טבע, ואף לקחו אנשים בשבי. את תוכניתו המיוחדת, המוקדשת למצב, פתח אבי כץ עם הניסיון להיאחז בדברים המסבים לנו כוח. 

"בתקופות של מלחמה, אנחנו מוצאים את עצמנו עם האתגרים הגדולים ביותר ועם הנסיבות המקשות ביותר", תיאר. "ברגעים קשים אלה עומדת רוח האדם למבחן, והצורך באומץ, חוסן ועידוד הופך לעליון. מלחמה על כל צורותיה מביאה עמה קשיים רבים, זה לא רק בודק את הכוח והיכולת הפיזית שלנו, אלא גם מאתגר את החוסן הרגשי והמנטלי שלנו. אפילו בשעות החשוכות ביותר, לרוח האנושית יש יכולת מדהימה לזרוח". 

בהמשך, הוסיף: "מצב בהקשר של מלחמה מקיף מגוון רחב של אלמנטים. זה נוגע לבריאות הפיזית של כולנו, למשאבים העומדים לרשותנו, וזה גם נוגע בצורך במשמעת, ארגון, ואסטרטגיות יעילות כדי להרוויח את רווחתנו. עידוד הוא הניצוץ שמצית את להבת התקווה והנחישות בלבם של אלו המתמודדים עם זוועות המלחמה. מערכת התמיכה היא שמזכירה לנו שאנחנו לא לבד במאבקים שלנו". 

בהמשך, אירח בצל קורתו את שלומי אופיר, מנכ"ל ומייסד חברת 'InCareEye', אלי כהן, מנכ"ל ארגון 'פתחון לב', אליאב בטיטו, ראש מטה ההסברה האזרחי לישראל ושלומי גדלוביץ, ממייסדי 'חרדים למען לוחמים', ויחד הבהירו הלכה למעשה כיצד ניתן לסייע למאמץ המלחמתי, גם מהעורף, ולשמור יחד על חוסן, אחדות ולכידות, עד לניצחון. 

14/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אבי כץ
אבי כץ  |  צילום: 103fm
Paris