בן כספית ואריה אלדד

"לא חושב שביידן מגיע כדי למנוע מהלך קרקעי"

ברק רביד ('וואלה') לקראת נחיתת נשיא ארה"ב בישראל: "הוא רוצה לקבל פירוט של תוכנית המלחמה" • על המו"מ מול סעודיה: "לא רואה את זה מרומם כרגע"


מחר (ד'), ביום ה־12 מפרוץ המלחמה הקשה של ישראל בכוחות חמאס, ינחת נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן בביקור בארץ, זאת על רקע דחיית הכניסה הקרקעית לשטח עזה. הכתב והפרשן המדיני ברק רביד ('וואלה') הביא פרטים נוספים על הביקור הקרב.

"אני לא חושב שביידן מגיע כדי למנוע מהלך קרקעי, למיטב הבנתי האמריקנים אינם מתנגדים למהלך קרקעי בעזה ולפירוק חמאס", הבהיר. "ביידן רוצה לשמוע באופן אישי איך בדיוק נתניהו רוצה לעשות את זה. הוא רוצה לקבל פירוט של תוכנית המלחמה, ובעיקר איך עושים את הדבר הזה בלי להביא לטבח המוני של אזרחים בעזה. אני חושב שזה אחד הדברים שהכי חשובים לו. ביידן מגיע לפה באמת כי אכפת לו, זה מהלך חסר תקדים, אף נשיא אמריקני לא הגיע לישראל בזמן מלחמה. ביידן עושה את זה כי המקום הזה הוא חלק מהדי.אן.איי שלו". 

בהמשך, הוסיף: "אני חושב שביידן מאוד מודאג מהצפון, לא סתם שולחים כוחות אמריקניים בסדר גודל משמעותי ביותר אל מול חופי לבנון. אמר לי בכיר אמריקני שאחד הדברים שביידן נוהג לומר לא פעם זה שמדינות רציניות לא מבלפות. לכן אני בהחלט חושב שהדבר הזה נשקל ברצינות בבית הלבן". 

בסיום, התייחס רביד למגעים מול סעודיה: "אני לא רואה את המהלך הסעודי מתרומם כרגע. הסעודים לא גינו את מתקפת החמאס, מצד שני הם גם לא גינו את ישראל בצורה מאוד חריפה ביחס למדינות כמו מצרים וירדן. אני חושב שהסעודים קצת בהלם מהאירוע, הוא תפס אותם בשעה שהם מספרים לכל העולם הערבי כמה הם רוצים לעשות שלום עם ישראל. אני חושב שהם במבוכה מאוד גדולה". 

עריכה: מיכל קדוש 

17/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ג'ו ביידן
ג'ו ביידן  |  צילום: נועם ריבקין פנטון/פלאש90
Paris