אראל סג"ל

"כל חייו היו חיים של תוכן כבר מגיל צעיר"

הרב יהושע שני סיפר על בנו אורי ז"ל שהרג 35 מחבלים ונפל בקרב במוצב כיסופים: "כל החיים הצבאיים שלו היו להתכונן ליום כמו יום שבת"


מ"מ בגדוד 51 של גולני, סרן אורי שני ז"ל נלחם בגבורה במחבלים והרג 35 מהם בפריצת המחבלים למוצב כיסופים. אורי נפל אך הציל את חייהם של חיילי הבסיס ומנע טבח במקום. אביו, הרב יהושע שני, סיפר על פועלו ואיך התכונן למלחמה כבר מגיל צעיר וכיצד הכניס את רוח הקרב לפקודיו. 

"בילדותו, תמיד הוא היה ילד שמח, מאיר פנים, חיוך שובה לב, כל מקום שהוא הגיע תפס את המקום של ההנהגה, מגיל צעיר מאוד הוא היה יזם של פרויקטים. כל חייו היו חיים של תוכן. הטרידו אותו ההיערכות של העם ליום פקודה", שיתף הרב יהושע. 

"הוא קרא ספרות צבאית, כל מלחמות ישראל אין פרט שהוא לא שלט בו, עם סיום התיכון הוא התחיל להכין את עצמו להיות לוחם ומפקד בשירות מאוד משמעותי", הוסיף.  

עוד סיפר על שירותו הצבאי: "הוא עשה מסלול באגוז, בה"ד 1, ובסוף הוא ביקש להיות מפקד בגולני כיוון שחלק מהעניין שלו היה גם לעסוק בחינוך. הוא רצה לפקד על חבר'ה שבאים מ'עמך' ישראל, הוא נענה. קיבל מחלקה בגדוד 51. החודשים הראשונים לא היו לו קלים כמפקד. הוא נתן את הנשמה שלו, לא ויתר על אף חייל, למרות שהוא נשוי, ביום שישי במקום לנסוע הביתה לאשתו ולבנו, היה משקיע בהם והיה מבקר חייל או שניים. הם נתנו לו חזרה".

"הוא חש שמוכנות למלחמה זה להיות ערוכים גם פיזית וגם מנטלית, הוא אמר לנו כל הזמן, את החיילים שלי אני אפעיל", הבהיר. 

18/10/2023

ישראל במלחמה - 103fm


למצולמים אין קשר לנאמר
למצולמים אין קשר לנאמר  |  צילום: אורן בן חקון/ פלאש90
Paris