בן כספית ואריה אלדד

"זיק התקווה נדלק אצלנו"

גלית שרף זיתוני, דודתה של החטופה מייה שם, שיתפה בתחושותיה לאחר הצפייה בסרטון שפרסם חמאס: "אין לנו מושג למה בחרו בה"


זהו היום ה־12 למלחמה בישראל. גורם בחמאס מסר אתמול (ג') לרשת NBC כי חמאס ישחררו את החטופים האזרחים בתמורה לשקט ישראלי והפסקת הטלת פצצות בעזה. גלית שרף זיתוני, דודתה של החטופה מייה שם, שוחחה עם אריה אלדד ובן כספית ב- 103fm והביעה את עמדתה בנושא.

בפתח השיחה שיתפה בתחושותיה לאחר נאום הנשיא ביידן בישראל: "זיק של תקווה נדלק אצלנו לפני יומיים. מאז שכל זה התחיל אנחנו לא יודעים איזה יום היום, אבל ברגע שאנחנו ראינו את הסרטון של מייה וראינו שהיא חיה אז נדלק זיק של תקווה. אני שמחה שמישהו בסדר גודל כזה אומר שהוא יעשה הכול כדי להחזיר אותה הביתה".

השלושה דנו על התהייה מדוע חמאס בחרו דווקא במייה להיות החטופה הראשונה שיוצא תיעוד שלה מהשבי. "אנחנו לא נרדמים בלילה, זו אחת השאלות שמעסיקות אותנו", סיפרה גלית. "עשרה ימים לא ידענו כלום, ידענו שהילדה שלנו נעלמה, אף אחד לא הודיע לנו שום דבר. אנחנו רק מצליחים להוציא אינפורמציה מבני משפחה או סרטונים ואז אנחנו שומעים שהיא לא נמצאת באף רשימה, שזה כביכול דבר טוב. ואז לפני כמה ימים הודיעו לנו שמייה חטופה. כמה ימים אחרי זה פתאום ראינו את הסרטון. באמת אין לנו מושג למה בחרו בה. חוץ מזה שמי שמכיר את מייה יכול להאמין לזה, שהיא תצוץ, היא שורדת כזו".

לבסוף, סיפרה גלית, דודתה של מייה, קצת עליה: "מייה היא ילדה מהממת, יפייפיה, חמודה, מצחיקה, היא עברה הרבה דברים לא פשוטים בחיים שלה. יש לה שלושה אחים - אח אחד בן 23, אחד 17 ואחות קטנה בת 10. היא הכי משפחתית ואימהית. היא הייתה עכשיו באודישנים של הישרדות, ואנחנו חושבים שהיא הגיעה לשלבים האחרונים, כל הזמן אמרנו 'הישרדות', ועכשיו היא פשוט בהישרדות של החיים. אני נותנת לה פסלון חסינות מעכשיו".

עריכה: נויה חסון 

18/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מייה שם
מייה שם  |  צילום: Ingram Images
Paris