איריס קול

"אנחנו כואבים את כאב הלוחמים"

חברי 'הפרויקט של רביבו' הרימו את הכפפה והקליטו מחדש את השיר המרגש והאהוב של הזמר עידן עמדי 'כאב של לוחמים', אותו הקדישו לכל הלוחמים שלנו


כאב של לוחמים: 'הפרויקט של רביבו' הקליטו מחדש את שירו של הזמר האהוב עידן עמדי אותו הלחין וכתב בעצמו בשם 'כאב של לוחמים' זאת לנוכח המצב הכאוב במדינה בימים אלו. חבר 'הפרויקט של רביבו' ניר בן מנחם שוחח עם איריס קול ב-103fm וסיפר על ההחלטה לחדש את השיר. 

"ההחלטה נפלה דיי מהר", סיפר ניר בן מנחם, "פתאום התחילה המלחמה ואנחנו מרגישים שאנחנו סוחפים את הילדים הצעירים בני 18־19 לתוך תופת, שרואים תופת כזו מול העיניים ולא מכינים אותם לדברים האלה בהכשרות. כשחווים את זה זה פשוט אסון לנפש. החלטנו שאנחנו בין ביקור לביקור, ועשינו ביקורים, ראינו איזה שוטר ששרד את התופת בתחנת המשטרה בשדרות. הוא בתל השומר. ועוד כמה לוחמים שהיו שם גם כן מאושפזים".

עוד שיתף כי "הבנו שאנחנו כואבים את כאבם, את הכאב של הלוחמים. אמרנו שזה הכי טבעי בעולם לקחת את השיר ופשוט לתת לו אינטרפטציה משלנו. קשה להסביר לאנשים מה זה עושה לנו ומה זה עושה לאותו בן אדם שאנחנו באים ומשמחים את הבן אדם. גם באולפן, זה מצד אחד קורע אותך ומצד שני משמח אותך. זה בן אדם ששרד על הגג בתחנת המשטרה בשדרות, כשכל החברים שלו נהרגים לו מול העיניים. כששאלנו אותו 'מה שלומך?', הדבר הראשון שהוא אמר לנו זה 'כאוב, כואב לי'. הוא לא דיבר על פצעיי הירייה, הוא סיפר לנו קצת מהזוועות שקרו שם, איך הם נלחמו בעוז, בגבורה, מול עשרות ורבים שעמדו מולם".

"זה היה אסון שידובר עוד המון שנים וייכתב בספרי ההיסטוריה לצערנו הרב. זה התפקיד שלנו כזמרים לעשות את הדבר הזה", הדגיש, והתייחס לשכול של משפחתו: "הייתי בן 8, רביב אחי היה בן 9, יש לנו זיכרון מאבא, אבל לא כל כך הרבה כי אבא היה בקבע. לא היינו באמת רואים אותו הרבה בבית, אז מי כמונו מבינים את הכאב הזה ממקור ראשון. אנחנו הכי מבינים את המשפחות, משפחות הנרצחים, שמפה אני רוצה גם בשם חבריי - תנחומינו".

לסיום, הביע בן מנחם תקווה לחזור לשגרה עם בריאות איתנה לעם ישראל. "אינשאללה שמשפחות החטופים יראו את יקירהם במהרה. ולכל הפצועים, הגיבורים שלנו, משפחות שאיבדו וראו מקרוב את התופת, אנחנו מאחלים בריאות איתנה ושלא נדע עוד צרות לעולם".

האזינו לביצוע המרגש של 'הפרויקט של רביבו' - 'כאב של לוחמים':

18/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הפרויקט של רביבו
הפרויקט של רביבו  |  צילום עצמי
Paris