ניסים משעל וטל שלו

"האמריקנים לקחו פיקוד על האירוע הזה"

יוסי יהושוע ('ידיעות אחרונות') על ביקורו של נשיא ארה"ב בישראל • על ההכנה לקראת כניסה קרקעית: "הצבא אומר תנו לנו זמן, זה לא מה שהרגלנו אתכם"


היום ה-13 למלחמת חרבות ברזל: אתמול (ד') ג'ו ביידן ביקר ביקור בזק בישראל על מנת להביע את תמיכתה של ארה"ב בישראל לקראת השלב הבא - הכניסה קרקעית. בנוסף נשיא ארה"ב אמר כי נושא השבויים והנעדרים הוא הנושא הכי חשוב לו וזה עומד בראש סדר העדיפויות שלו.

ניסים משעל וטל שלו שוחחו עם הפרשן הצבאי של 'ידיעות אחרונות' יוסי יהושוע ששיתף בתובנות על המצב באשר לחטופים: "התמונה הולכת ומתבהרת, האתגר הוא מאוד גדול. אנחנו יודעים שעד אתמול נמצאו גופות מחבלים בשטח, חזרתי מעוד ביקור בכפר עזה. רק מי שרואה את מה שקרה שם, יכול להבין את המורכבות. התמונה הזו תתבהר בזמן הקרוב, לא פחות חשוב לעסוק מה נעשה מפה והלאה".

לדבריו, "אנחנו נראה מספר מאמצים. אנחנו נראה את מאמץ השבויים והנעדרים שיעשה במקביל למאמץ המבצעי. הצבא, ישראל קיבלו מביידן את האישור לצאת למהלך הקרקעי שהוא המהלך המשלים למהלך האווירי שנפתח לפני שבועיים".

עוד אמר על המעורבות של ארה"ב: "האמריקנים לקחו פה פיקוד על האירוע הזה, שבוע שעבר היינו באירועים מאוד קריטיים, על האיום מצפון הוא פי עשר על האיום מדרום, הוא עדיין רלוונטי, מאוד". 

על כניסה קרקעית אפשרית אמר כי "הצבא אומר תנו לנו זמן, זה לא מה שהרגלנו אתכם. יש עניין לכתישה משמעותית, לקחת להם כמה שיותר נכסים. יש לא מעט מחבלי נוח'בה, מה שאנחנו רואים זה יכולת חדשה, שבו השב"כ במהירות מוציא את המידע הרלוונטי על יעדים של חמאס בעזה בטווח זמן מידי, מעביר אותם לתאי התקיפה. החקירות של המחבלים שתפסנו מניבות פרי". 

19/10/2023

ישראל במלחמה - 103fm


כתב 'ידיעות אחרונות' יוסי יהושוע
כתב 'ידיעות אחרונות' יוסי יהושוע  |  צילום: 103fm
Paris