ינון מגל ובן כספית

"השמדת חמאס וחיזבאללה כמו שהושמדו הנאצים"

ח"כ תא"ל (מיל') צביקה פוגל, יו"ר הוועדה לביטחון לאומי, הציג את מטרות המלחמה לדעתו • טען: "זו מלחמה אסטרטגית על קיומה של מדינה יהודית בישראל"


היום ה-13 למלחמת חרבות ברזל: בצה"ל נערכים לכניסה קרקעית לרצועת עזה להמשך הלחימה ברצועת עזה, זאת במקביל למתקפות חיל האוויר. ינון מגל ותא"ל (מיל') אמיר אביבי דנו על המלחמה מול ארגוני הטרור בדרום ובצפון עם ח"כ תא"ל (מיל') צביקה פוגל, יו"ר הוועדה לביטחון לאומי, אשר פרש את משנתו בנושא.

בפתח השיחה, כאשר ציין מגל כי ח"כ פוגל היה מבין אלו שהתריעו על היערכות חמאס למתקפה על ישראל, ביקש יו"ר הוועדה לביטחון לאומי להבהיר: "אני החלק הפחות חשוב עכשיו. יש לנו משימה כל כך חשובה שלחפש מי צדק ומי טעה זה לא נכון. נכון לדון בנושאים בהם שגינו, אבל יצאנו למלחמה ובואו נהייה ממוקדים בה. מלחמה בגדול מחולקת לשלושה שלבים, יש את ההכנות, ביצוע המלחמה ומצב סיום הלוחמה".

"אנחנו נמצאים עדיין בשלב ההכנות וטוב שכך, צריך לראות שעושים את כל הדברים שצריך כדי שבסופו של דבר תושג המטרה. המטרה עדיין לא הוגדרה. זאת מלחמה אסטרטגית על קיומה של מדינה יהודית בארץ ישראל שהתוצאה שלה צריכה להיות אחת - השמדת החמאס והחיזבאללה, כמו שהושמדו הנאצים. זה האויב שאנחנו מתמודדים מולו. זו דעתי", אמר.

באשר ליום שאחרי מלחמת חרבות ברזל, הודה: "אני מוטרד. הייתי מעדיף עכשיו להיות על מדים ולנהל את מרכז האש של פיקוד דרום. לעניין מצב סיום הלחימה, הייתי רוצה לראות שאין מדינה פלסטינית, שליטה מלאה צבאית של ישראל גם ביו"ש וגם ברצועת עזה, חיזוק של היישוב היהודי גם ברצועה וגם ביו"ש. זו התוצאה הסופית - אין מדינה פלסטינית, אין חמאס, אין חיזבאללה".

לאור אמירותיו תהו צמד המגישים מה כוונתו בהשמדת חיזבאללה, וח"כ פוגל השיב בנחרצות: "ההגדרה שלי הייתה מאוד ברורה - השמדת החמאס וחיזבאללה. בשביל לחסל או להשמיד את חיזבאללה לא צריך לכבוש את כל לבנון, זו מדינה שבתוכה יש גרורה, לא צריך לטפל במדינה, ואנחנו יודעים לעשות את זה. ברגע שמתחיל המהלך הקרקעי בעזה, תקיפה שלא הייתה כדוגמתה בדרום לבנון ובאתרים אחרים של חיזבאללה, אם אפשר לצרף כמה מטוסים אמריקאים זה יהיה נהדר כדי שהמכה תהיה כל כך קשה כדי שהם לא יבינו מאיפה זה בא להם".

"מחזירים את כיתות הכוננות להיות חלק מאותו משמר לאומי שיקום"

בהמשך, התייחס יו"ר הוועדה לביטחון לאומי לחוסר הביטחון האישי אותם חווים אזרחי מדינת ישראל מאז השבעה באוקטובר. "אנחנו פועלים פה בשלושה מישורים, האחד אני עוסק בו מספר ימים, אני עובר בתחנות המשטרה כדי לוודא שהם מבינים את המוד שאליו אנחנו צריכים להתכונן. גם להגיד תודה, שוטרים לא רגילים לנהל קרב מחלקתי על תחנת המשטרה שלהם".

"אני בודק שכל תחנות המשטרה מחוזקות, שמג"ב נמצא בעניינים, כדי להיות מוכנים לשומר החומות. במקביל פועלים לחזק את כל כיתות הכוננות, דבר שכולנו שכחנו שצריך להתקיים. זה מה שאנחנו עושים בימים אלה - מחזירים את כיתות הכוננות להיות חלק מאותו משמר לאומי שיקום. כרגע הדבר שחשוב הוא לגייס אנשים למשטרה הכחולה ומג"ב כי אני צריך לחזק את מה שיש לי", הדגיש.

בנוסף, ביקש ח"כ פוגל לעדכן בנוגע לדיווחים הרבים אודות ערבים שמצלמים בתים ברחבי הארץ. "זה הועבר לידיעת כל הגורמים המטפלים בעניין ובוחנים את זה, וביום ראשון שאני הולך לקיים דיון מסווג לבדוק את הנעיין הזה לעומק, כולל הרשתות החברתיות והחברה הערבית, גם בישראל וגם מחוצה לזה, כדי לראות שאנחנו באמת מאתרים את כל אותם גורמים. מישהו כנראה מנחה את זה, המטרה להגיע למקום שזה יוצא. אנחנו מודעים לזה, אנחנו ערניים לזה. אני לא ראיתי אבל אני לא יכול שלא להתייחס לעדויות הרבות שמגיעות גם אליי, גם אל תחנות המשטרה, גם למשרד. זה מגיע, אי אפשר להתעלם, אנחנו ערניים לזה".

"אני רוצה לעשות דבר אחד - לגרום לעולם היהודי שלנו להיות טוב יותר ביום שאחרי"

מגל ביקש לשוב לדבריו הראשונים של חבר הכנסת, שטען שישראל צריכה ליזום מתקפה מול חיזבאללה בלנון. ח"כ פוגל הבהיר: "אנחנו חייבים לעשות את זה, אנחנו לא יכולים לחשוב שכוח רדואן וחיזבאללה יהיו פחות אכזריים או שאפתניים, ולכן אני לא רוצה לחכות, לא רוצה לתת לו להתחזק, אני רוצה לעשות דבר אחד - לגרום לעולם היהודי שלנו להיות טוב יותר ביום שאחרי המלחמה, ללא חמאס וללא חיזבאללה. זו צריכה להיות המטרה".

"אני חושב שלא יכולה להיות לנו אפשרות אחרת", טען, והוסיף: "תחשוב שאנחנו לא עושים את זה והם פותחים תוך כדי הרצועה בעזה והם מחליטים לירות 150 אלך רקטות לעבר ישראל. בהתקפה יזומה שלנו, למעלה מחמישים אחוזים מהיכולת שהם לא תבוא לידי ביטוי. זה משמעותי, אסור לנו לוותר על זה. כל הנושא ההומניטרי שעולה בימים האחרונים, אני לא רוצה לדבר על האם צריך או לא, אני מקבל את החלטות הממשלה, מה שלא מוצא חן בעיניי זה אותם חפים מפשע".

המשיך פוגל, וזעם: "חברים, אף אחד מהם לא מוגדר חף מפשע, יש מעורבים ישירות ויש לא מעורבים ישרות. יש שם אנשים שנתנו להם לעבוד במדינת ישראל והם הכינו את המפות. אותם אנשים שבאו לעבוד אצלנו, ונתנו להם את האפשרות, נכנסו אחרי החמאס ובזזו אותנו חיים ומתים. אל תשכחו את הדבר הזה. אנחנו צריכים לעשות הפרדה, מי מעורב ישירות בלחימה נהרוג אותך, מיש לא מעורב רד דרומה. תפסיקו להגדיר חפים מפשע, כי באמת אני לא מכיר הרבה אנשים חפים מפשע ברצועת עזה".

"איך תראה הלחימה בתוך עזה?", שאל מגל לסיום, וח"כ פוגל סיכם: "אנחנו נמצאים בשלב ההכנות ואני מאוד שמח שאנחנו ממשיכים לתקוף מהאוויר, להכין את הפעולה הקרקעית, כדי שכמה שפחות חיילים שלנו יהיו בסיכון ויפגעו, הדבר השני זה מתיש אתה אויב, הוא יעשה טעויות והוא כבכר עושה טעויות. אנחנו מצליחים לפגוע בכמה מהראשים שלהם. אנחנו מהבהירים לעולם בכלל ולעולם הערבי שאנחנו באמת יודעים להפעיל את העוצמות שלנו. בואו נראה את זה הלאה וכשהצבא יחוש שהוא מוכן לבצע את המשימה כמו שצריך - שיתחיל במהלך הקרקעי".

עריכה: שני רומנו

19/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ח"כ תא"ל (מיל') צביקה פוגל (עוצמה יהודית)
ח"כ תא"ל (מיל') צביקה פוגל (עוצמה יהודית)  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris