איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"הממשלה מתנהגת כאילו אנחנו ביום רגיל"

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו), יו"ר ועדת הקליטה ומ"מ בוועדת הכספים, ביקר את הממשלה והאוצר: "אנו מוצאים את עצמנו ממלאים את תפקיד הממשלה"


כיצד צריך משרד האוצר להתנהל בשעה שמתחוללת מלחמה? האם התקציב עתיד להשתנות בהתאם? סביב שאלות אלו ואחרות ביקשו ליאת רון ועורכת התוכנית יעל איילון לשוחח עם חבר הכנסת עודד פורר (ישראל ביתנו) שהתייחס לביקורת הרבה נגד משרד האוצר בימים טרופים אלו.

בפתח הדברים הודה ח"כ פורר שאין מנגנון שאמור לטפל במשק בשעת חירות, והסביר: "הכל כמעט קרס. אנחנו מוצאים את עצמנו, חברי הכנסת, ממלאים את תפקידה של הממשלה ופותרים בעיות. זה ברמה שחברי ממשלה מתחילים לפנות לחברי כנסת ואומרים 'תעזרו לנו לפתור בעיה כזו או אחרת'. העסק לא עובד. אנחנו נמצאים ב־12 יום למלחמה והדבר שהעסקים הכי צריכים זו וודאות. הם לא צריכים לחכות למסיבת עיתונאים של שר האוצר – צריך לדבר איתם מהיום הראשון".

בהמשך התייחס לאישור התקציבים בעת המלחמה, ונזכר כיצד בזמן מגפת הקורונה הוא וחבריו לממשלה עבדו ימים ולילות בכדי להניע את הפעולה מול המשק. לדבריו, כשדרש מגפני לעשות זאת גם כן, זה לא קרה. "היינו צריכים להיות יום ולילה בוועדת כספים בכדי לפתור בעיות. נדהמתי לקרוא שתקציבים שאמורים לעבור לא עוברים. אחרי שעשינו לחץ מאוד כבד נקבע דיון ליום שני הקרוב. אני הייתי קובע את הדיון הזה כבר ביום ראשון - אנחנו לא בלוח זמנים רגיל. אנשים מתנהגים כאילו אנחנו בסדר יום רגיל, אבל אנחנו לא".

"מה היית מצפה?", נשאל חבר הכנסת פורר בסיום השיחה, ואמר: "הייתי מצפה שוועדת הכספים תתכנס מדי יום. הייתי מצפה מהממשלה להתחיל לייצר וודאות כלכלית, ולתת למשק שקט בגזרה הזו ולהודיע לאוצר אנא הודיעו באופן רשמי לכל בעלי העסקים, בוודאי לאלו בעוטף עזה – שיקבלו את מלוא את מלוא הפיצוי".

עריכה: עדן בן ארי 

 

19/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עודד פורר
עודד פורר  |  צילום: פלאש90
Paris