בן כספית ואריה אלדד

"הייתי מקים מנהלת אפקטיבית שתתכנן שיקום"

כך לדבריו של אברהם (בייגה) שוחט, לשעבר שר האוצר, באשר למעשים שלטענתו צריכים להיעשות כעת • על הפליטים: "הייתי נותן להם אמצעי מחיה מינימליים"


בשידור חי: היום (ה') צפויה להתקיים מסיבת העיתונאים של שר האוצר בצלאל סמוטריץ' במסגרתה ידון בפיצויים על נזקי המלחמה. בימים האחרונים נפגש השר עם שרי אוצר בחמש עשרה שנים האחרונות. אברהם (בייגה) שוחט, לשעבר שר האוצר, שוחח עם אריה אלדד ורוני בר-און ב-103fm על תפקוד משרד האוצר מתחילת המלחמה. 

בתחילה נשאל על ידי רוני מה היה עושה אילו הוא היה מתפקד כשר אוצר בתקופה זו. לדברו של שוחט, "בתחום התקציב הייתי מקפיא את כל התוספות הקואליציוניות שרובן עשויות כתוצאה מצרכים פוליטיים, הם לא מוסיפים למשק או לחוזקו וביטחונו. הפאזה הראשונה והיא התמיכה באותם אנשים שיצאו מבתיהם או שביתם נהרס, אנו מדברים על עשרות אלפי אנשים, לא הייתי נותן רגע או מצמוץ לממן את שהייתם בבתי המלון והייתי נותן להם אמצעי מחיה מינימליים".

עוד הוסיף וטען כי "הייתי מקים מנהלת אפקטיבית שתתחיל לתכנן את השיקום של אותם המקומות גם באשקלון וגם ביישובי העוטף שנהרסו כמעט לחלוטין. לתת את התחושה שכבר מטפלים בצורך הזה. זה פרמטר שעולה כסף אבל הוא חיוני מבחינת הצורך הלאומי ומבחינת התחושה". 

 

19/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אברהם 'בייגה' שוחט
אברהם 'בייגה' שוחט  |  צילום: אבשלום ששוני/פלאש90
Paris