בן כספית ואריה אלדד

"הפיקוד הבכיר של צה"ל התעשת"

אלוף (מיל') גרשון הכהן, לשעבר ממפקד הגיס הצפוני, הרחיב בשאלה מדוע קבינט המלחמה כביכול מעכב את הכניסה הקרקעית לעזה • "יש פה שאלות לא פשוטות"


השיח אודות הכניסה הקרקעית לעזה נשמע כבר מספר ימים, אבל הכוחות עדיין ממתינים בשטחי הכינוס ובבסיסים. אלוף (מיל') גרשון הכהן, לשעבר ממפקד הגיס הצפוני, שוחח עם אריה אלדד ורני בר-און ב-103fm והסביר על מניעי הקבינט הביטחוני וכן הרחיב על המתרחש בזירה בצפון מול החיזבאללה.

בפתח הריאיון ביקש להדגיש: "אני חושב שהפיקוד הבכיר של צה"ל התעשת, וההתאוששות החלה כבר ביום שני-שלישי. הכוחות בשטח הם בוודאי ברוח נכונה, וזה לא עניין של מה בכך. רואים את זה, מי שבא לשם רואה את הוודאות הזו".

עוד הוסיף: "חובתם של אנשי הצבא להגיע למצב שהם תובעים מהדרג המדינה לעשות את זה. במערכת היחסים הדיאלקטית הזו בין דרג מדיני שמקבל החלטה לבין דרג צבאי שקבל את הדירקטיבה, ההכוונה, של הממשלה, הם חייבים, הדרג הצבאי, לתת ביטחון מלא לדרג המחליט שהם יודעים לבצע את זה. לדוגמה, כשבן גוריון הולך למבצע סיני היה לו את משה דיין שנתן לו קבלות לאורך כל תקופת פעולות התגמול עם גדוד הצנחנים של אריק שרון. זאת אומרת, שכשצה"ל נכנס לקרב יהיו הרוגים יותר או פחות, אבל הניצחון מובטח. את הדבר הזה קשה בתנאים רגילים להבטיח".

לסיום נשאל האם חיל האוויר יכול לעזור בתת קרקע ואמר שכן. בו זמנית טען: "הניהול של כל זה הוא עניין מורכב, ואני חושב שהמערכת שכללה את עצמה, ואנחנו מקווים לטוב ומאמינים בעם ישראל ובצה"ל".

19/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גרשון הכהן
גרשון הכהן  |  צילום: גרשון אלינסון/פלאש90
Paris