איריס קול

"זיו היה נחוש להציל חברים"

בפתח תוכניתה, שיתפה איריס על ביקור בשבעה של זיו שופן ז"ל שנרצח כאשר הציל אנשים מהמסיבה ברעים: "זיו מסר את חייו למען החברים"


בפתח תוכניתה ביקשה איריס לשתף במקרה מצמרר שנגע בה באופן אישי. "אתמול בקבוצה של הכיתה של הבן הצעיר שלי התבקשנו, תושבי גבעתיים, להגיע לשבעה של זיו שופן מבארי, שיש לו שתי אחיות שיושבות עליו שבעה. אין מניין - הבנים שלהם מגויסים והן יושבות לבד". 

עוד הוסיפה לספר: "תוך כדי שקראתי את הבקשה, הבנתי שמדובר בזיו, שהכינוי שלו היה 'זבובי'. אחד הצעירים שחיו בבארי כששירתתי שם. היום בבוקר הגעתי לסוכת האבלים. היו שם אנשים טובים, שהגיעו לנחם את אחיותיו - וזה מה שאחותו סיפרה לי: 'זיו היה בכלל בתל אביב בשבת. כשהתחיל לקרוא את ההודעות בקבוצות הווטסאפ של קיבוץ בארי, הוא לקח את האוטו וטס דרומה'".

"היא מספרת שעשרות חברים התחננו בפניו לא להגיע - אבל הוא היה נחוש להציל חברים, שהיו כלואים תחת המתקפה הרצחנית בקיבוץ. היו לו ארבע עצירות בדרך, כשבכל עצירה הוא יכול היה להסתובב לאחור. זיו, שהלב שלו תמיד היה במקום הנכון, לא הקשיב לאיש, ושעט לקיבוץ. הוא לא היה חמוש. כשהגיע לכיסופים, ביקשו ממנו לפנות חייל שנפצע בכתף והוא התעקש להגיע עד לבארי. שם, נותק איתו הקשר".

"זיו שופן מסר את חייו למען החברים שהכיר לאורך כל חייו בקיבוץ בארי. גיבור, כך נזכור אותו. יהי זכרו ברוך", אמרה בכאב. 

19/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


איריס קול
איריס קול  |  צילום: 103fm
Paris