מילים ולחן

רגע של עדנה

לרגל יום הולדתה ה־80 של הזמרת עדנה גורן, החליט דודי פטימר להפתיע אותה בריאיון ובפרק שמוקדש כולו לסיפורה ולשיריה • בלעדי לדיגיטל של 103fm


מילים ולחן - עם דודי פטימר

עדנה גורן, הנחשבת בעיני רבים לכוהנת הג'אז הבלתי מעורערת בישראל, הייתה לא רק חלוצה בתחום זה אלא גם אחת מכוכבות מוזיקת הפופ-רוק הראשונות בישראל, עוד בשנים שזה נתפס כסגנון 'קשה לעיכול'.

בשנות ה־60, ה־70 וה־80 הייתה גורן לאחת הזמרות הפופולריות במדינה, השתתפה בפסטיבלי הזמר השונים, שרה בסרטים ובהצגות וסיפקה בקולה קלאסיקות בלתי נשכחות, דוגמת 'לפנות ערב', 'לא פעם בקיץ', 'מנדלבאום', 'הוא יהיה לי בעל', 'בוקר של אביב', 'כפית של סוכר', 'אשתו' ועוד שירים שבקולה החם, המלטף והייחודי זכו לחיי נצח.

לרגל יום הולדתה ה־80 שחל השבוע, בחר דודי פטימר, חברה הקרוב, להקדיש את הפרק של 'מילים ולחן' לסיפורה ולשיריה הגדולים וגם העלה אותה בהפתעה לשידור לשיחה על הקריירה, על מעשיה בימים אלה ועל תחושותיה עם החלפת הקידומת.

הפודקאסט 'מילים ולחן' לוקח אותנו למסע בעקבות התופעות, הסיפורים, השירים והאמנים שעיצבו את הפסקול הישראלי לאורך שנותיו. דודי פטימר הוא עיתונאי וחוקר מוזיקה, יוזם פרויקט תיעוד המוזיקה הישראלית דודיפדיה.

לכל הפרקים של הפודקאסט לחצו כאן.

26/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עדנה גורן
עדנה גורן  |  צילום: משה צ'יטיאת
Paris