אודי סגל וענת דוידוב

"אין לנו זמן לאבד, כל יום שעובר מסכן את חייהם"

פרופ' חגי לוין, ראש מערך הרפואה והחוסן במטה משפחות החטופים והנעדרים, על החשש מהידרדרות מצבם: "לא משאירים פצועים בשטח"


בדוח שחיבר פרופ' חגי לוין, ראש מערך הרפואה והחוסן במטה משפחות החטופים והנעדרים לפני כשבועיים ימים, ניתח לפני ולפנים את מצבם של 230 השבויים המצויים בשבי חמאס. בהתבסס על מידע ראשוני, חטופים רבים נמצאים בתנאי קיצון מבחינה בריאותית, כאשר הזמן לא עומד לטובתם.

בשיחתו עם ענת דוידוב, אודי סגל וטל לב רם, הגיב לדברים. "אנחנו לא יודעים, אבל אנחנו יכולים להעריך", התייחס. "אנחנו מדברים על למעלה משלושה שבועות, אנו יודעים מהן מחלות הרקע של אותם חטופים, אנחנו יודעים שחלקם סובלים מפציעות חמורות שגם הן מסכנות חיים. גם תנאי המחיה שם מבחינת התזונה והאוורור מסכנים בצורה דרמטית. לכן הדחיפות כאן עילאית, צריך לעשות כל מאמץ להחזיר את כל החטופים עכשיו, כל יום שעובר מסכן את חייהם".

בהמשך, הוסיף: "זו סכנת חיים מיידית, כשבתוך זה אנו דואגים גם למשפחות. המצב הבלתי נורמלי והקיצוני של חוסר הידיעה מה שלום היקירים, קשה מאוד לעמוד במצב הזה, זה פשוט מצב בלתי נסבל בצורה שלא תתואר. גם מצב קל יחסית כמו תת פעילות בלוטת התריס, המצב הזה יכול להחמיר מאוד, עצם העובדה שלא נוצר קשר עם החטופים, הצלב האדום לא יכול לוודא שהם מקבלים טיפול כראוי, זה מנוגד לכל אמנה. הצלב האדום אומר בצער רב שכל עוד חמאס לא מאפשר להם ליצור קשר עם החטופים, הם לא יכולים לעשות כלום".

"אנחנו רוצים להיות אופטימיים וחיוביים, אם רוצים לטפל יש להם יכולת מסוימת, אך חלק מהאנשים, צריך לטפל בהם גם בשגרה בצורה מסורה ומקצועית", הבהיר פרופ' לוין בסיום. "אין לנו זמן לאבד, הלכידות הלאומית של המדינה משמעותה שלא משאירים פצועים בשטח, זו צריכה להיות העדיפות העליונה שלנו". 

29/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


פרופ' חגי לוין
פרופ' חגי לוין  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris