ינון מגל ובן כספית

"יש סרטון שמראה שהמחבלים מחלקים גלידות שלנו בעזה"

חגי הורביץ, שניהל את בית הקפה 'קפה בסיבוב' סמוך לכפר עזה, על העסק היקר לו שהפך לעיי חורבות: "הם בזזו מה שהצליחו, ושרפו מה שלא"


"הקמתי את בית הקפה לפני שנתיים. הגשמתי חלום שהיה לי, רציתי להקים בית קפה אזורי. חלקתי את החלום והחזון הזה יחד עם ראש המועצה אופיר ליבשטיין שנרצח. בהיבט האישי שלי, הייתי בר מזל כי לא הייתי באזור. יצאתי עם הילדים שלי לטייל וחזרנו לקליטה טלפונית רק בשעות הבוקר המאוחרות. רק אז נחשפתי לזוועות האלה. הבנתי שלכפר עזה אני לא חוזר. הכל נבזז, הכל נהרס, מה שהם לא הצליחו לקחת הם שרפו. שלושה שבועות אחרי, אני בלי מקור הכנסה". 

במילים קשות אלה, תיאר חגי הורביץ, שניהל את בית הקפה 'קפה בסיבוב' סמוך לכפר עזה, את צערו מאירועי השבעה באוקטובר שאמנם הצליח לשרוד אותם, אך הם החריבו את חלומו ואת בית העסק שהיה לו לבית. בשיחתו הבוקר עם בן כספית ועפר שלח בסיום התוכנית, סיפר על תחושותיו בעקבות המתרחש. 

"הקפה שלי הושמד", תיאר. "היה שם קרב הרואי של לוחמי צה"ל מול חמאס, הם הגיעו לפני הלוחמים ובזזו מה שהצליחו. מה שלא הצליחו לבזוז הם שרפו. הם שרפו את כל הקפה, את המחסנים, יש סרטון שמראה שהם מחלקים את הגלידות שלנו בעזה. היו לנו הרבה מאוד לקוחות ואנשים מהאזור, וגם הרבה מאוד חיילים שמגיעים לשבת אצלנו". 

30/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמה
ישראל במלחמה  |  צילום: חיים גולדברג/פלאש90
Paris