מן הצד הצפוני

מהי ההסתברות לפתיחת חזית צפונית מול חיזבאללה? • כספית: "אולי צריך לנצל את ההזדמנות?" • שלח: "נוצרה אפשרות למכת מנע שלא הייתה אפשרית"


אתמול (א') פורסם, על רקע החשש מפתיחת חזית צפונית והירי לעבר יישובי הצפון, כי מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה צפוי לשאת בקרוב נאום ראשון מתחילת המלחמה. בשעת התוכנית השנייה, שוחחו בן כספית ועפר שלח על ההתחממות בצפון בארץ לצד הלחימה מול חמאס. 

"הציר נמצא בדילמה לא פשוטה, האם לסכן בשר מבשרו, שזה חיזבאללה", טען שלח. "אנחנו יודעים שיש עליו לחץ לא להביא את לבנון לחורבן, כי אנחנו נעשה את זה אם חיזבאללה יתערב באופן מז'ורי בלחימה. אני חושב שהוא מנסה לשחק את המשחק כמו שהוא עשה עד המלחמה, צה"ל שינה את התנהגותו בצפון שהייתה תבוסתנית ומבקשת שקט לפני". 

עוד הוסיף: "בעיניי זה אינטרס מובהק של ישראל שהלחימה תישאר בדרום. ברור שנצטרך להתמודד עם האיום הזה, ולא נוכל לנהל חיים נורמליים כשהאיום הזה נמצא. עכשיו לא רק אנחנו ערוכים, גם חיזבאללה. נוצרה לנו האפשרות למכת מנע נגד חיזבאללה שלא הייתה אפשרית. נכון לעכשיו התועלת אינה שווה את הנזק, הם משחקים פה משחק מאוד מסוכן". 

בתגובה, השיב כספית: "מצד שני, אנחנו חוזרים לימים בהם אמו של אריק שרון הייתה ישנה עם נבוט מתחת למיטה. האיום של חיזבאללה עוצמתי בהרבה מזה של חמאס. אולי צריך לנצל את ההזדמנות? גייסנו מילואים, המהומה כבר בעיצומה, שילמנו את המחיר". 

30/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בן כספית ועפר שלח
בן כספית ועפר שלח  |  צילומים: מרים אלסטר/פלאש90, 103fm
Paris