אודי סגל וענת דוידוב

"עוד לא התחלנו את מדרגות הלחץ"

רונן צור, ממקימי מטה משפחות החטופים והנעדרים, טען כי על הממשלה לעדכן מהו סטטוס המו"מ להשבתם • הוסיף: "מנעתי כניסת אלמנטים פוליטיים למטה"


בימים אלה של המלחמה הקשה מול חמאס, זה היום ה־26, עולה השאלה מה יעלה בגורלם של החטופים המצויים כמעט חודש ימים בשבי חמאס. רונן צור, ממקימי מטה משפחות החטופים והנעדרים, הגיב לדברים.

"אנחנו מצפים מהממשלה לעדכן בשעות הקרובות את המשפחות איפה עומד סיפור המו"מ", טען. "יש פה עניין של קבלת החלטה מאוד משמעותית מצד המטה והמשפחות אם להרים את הרף. אנחנו לא רוצים להתעסק בקמפיינים אלא לאפשר להבאת העסקה שתשחרר את החטופים והנעדרים. אתמול העברנו מסרים חריפים על כך שתחושתנו היא שיש פעילות לא מתואמת בכמה צירים, ואם יש פעילות משמעותית אנחנו לא מודעים אליה". 

עוד הוסיף, כי: "אם נרגיש שהעניין לא מקבל את היחס הרציני, אני חושב שלא יהיה מנוס מצד המשפחות לעלות מדרגה בפעילות מול הממשלה. אף אחד מאיתנו לא רוצה לשרת את חמאס במאמצים שלו לקרוע את החברה הישראלית ולייצר טריז בין המשפחות למקבלי ההחלטות. ברגע שתיכנס פוליטיקה לתוך המטה, אנחנו נראה מטה משפחות חטופים ימניים, ומשמאל. אני באופן אישי מנעתי כל כניסה של אלמנטים פוליטיים למטה, והועבר מסגר חריף מאוד לכל מי שניסה לעשות את זה. דוד מידן לשמחתי חזר לפעילות, דודי זלמנוביץ' יצא עם משפחות חטופים לצרפת. האנשים שנמצאים בקטאר ומצרים מושפעים מהלחץ הבינלאומי. גם שגרירים ומקבלי החלטות בהרבה מאוד מדינות נרתעים מהעניין של הסלקציה בנושא האזרחויות". 

בסיום דבריו, הדגיש צור באשר לפרסומים בדבר ויכוחים פנימיים במטה: "יש מתח ולחץ, אפשר להבין אותו, ויש אנשים פה, הם בני אדם, הם יכולים להיות במתח. הדברים האלה קרו ויקרו, אבל החלטות המשפחות והמטה חייבות להיות כאלה שלא משחקות לידי החמאס מצד אחד, אך לא משאירות שבריר נשימה לממשלה מבלי לטפל בעניין במלוא הרצינות ולגייס את כל מדינות העולם כדי לוודא שהעניין הזה קורה. מצפים שזה מה שתעשה הממשלה. עוד לא התחלנו את מדרגות הלחץ, תראו את זה בימים הקרובים. כל מה שאנו עושים כרגע זה לנסות להבין האם הלחץ לא ישרת את חמאס וסינוואר, את זה אף אחד מבני המשפחה לא רוצה לעשות". 

עריכה: מיכל קדוש 

01/11/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמה
ישראל במלחמה  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90
Paris