אודי סגל וענת דוידוב

"לא קיבלנו תשובות ישירות לשום שאלה"

ראש המועצה האזורית מטה אשר משה דוידוביץ על פגישתו עם רה"מ: "לא התאכזבתי כי לא היו ציפיות, תושבים לא יחזרו צפונה כי נסראללה ומרצחיו עדיין פה"


אתמול (ג') נועד ראש הממשלה בנימין נתניהו עם ראשי רשויות קו העימות בצפון הארץ, זאת על רקע ההתחממות מול חיזבאללה בגזרה, וטען: "אני לא מציע לחיזבאללה לנסות את מדינת ישראל, זאת תהיה טעות חייהם. אנחנו מחוייבים להשיב את הביטחון לאזרחי ישראל, הן בדרום והן בצפון. כך גם נעשה".

ראש המועצה האזורית מטה אשר ויו"ר 'פורום קו העימות' משה דוידוביץ הביע את רשמיו על הפגישה עם נתניהו: "באתי עם מעט מאוד ציפיות למפגש, כך שלא התאכזבתי כי לא היו ציפיות. רה"מ ביקש להגיע אלינו לקו העימות, הוא פגש 22 ראשי רשויות נחושים, חזקים, שהבהירו לו שיש 70 אלף תושבים שפונו בצו של הממשלה, וכעת הם פזורים בכל רחבי הארץ. התושבים הללו לא יחזרו צפונה כי נסראללה וחבר מרצחיו עדיין פה על הגדר".

"בהקשר הזה, כל ראש רשות אמר לו שאנחנו מחזיקים את ידי הממשלה ודורשים ממנה שחיזבאללה ונסראללה לא יורתעו אלא יורחקו לאלתר", הוסיף. "התשובות שלו אינן ישירות. הוא אמר שאם חמאס לא יחוסל בעזה, לא יהיה שקט בצפון. לא קיבלנו תשובות ישירות לשום שאלה. תושבים שלנו התפנו כי הבתים שלהם מוקפים טנקים ונגמ"שים, תינוקות לא יכולים לישון בלילות למעלה מחודש, תלמידים מגיעים לבית הספר עם עיניים טרוטות כי הם שמעו ירי כל הלילה". 

עריכה: מיכל קדוש 

15/11/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמה
ישראל במלחמה  |  צילום: אייל מרגולין/פלאש90
Paris