ינון מגל ובן כספית

פוגל בעד מערכה בצפון - "גם אם ארה"ב מעקמת אף"

יו"ר הוועדה לביטחון לאומי צביקה פוגל על פתיחת חזית מול חיזבאללה: "לא רוצה לתת למישהו צ'אנס להעביר אותי שוב את חוויית 7 באוקטובר"


הבוקר (ה') נפתח יומה ה־41 של המלחמה מול חמאס, כאשר עולה השאלה מתי תתבצע הלכה למעשה עסקה להשבת החטופים המצויים בשבי חמאס, זאת לצד ההתחממות בצפון. חבר הכנסת צביקה פוגל, יו"ר הוועדה לביטחון לאומי, שוחח עם ינון מגל ופרופ' עוזי רבי והגיב לדברים. 

"הצבא פועל בדרך מדהימה, מהיום בו הם התאוששו מהלם, התחושה שלי וההבנה שלי היא שצה"ל פועל כמו שהוא צריך לפעול", הבהיר. "יש לו את חופש הפעולה ליזום, לעצור ולהפיק לקחים. אני גאה יותר מתמיד על זה שפעם הייתי שייך למערכת הזו, אני שמח שאני מוכיח שאנחנו באמת מסוגלים. מצד שני, אתה מתעורר בבוקר ושומע על עוד חללים שנפלו ועל הפיגוע במנהרות, אבל אני מבין שהפעם אין לנו ברירה אלא להשמיד את חמאס בדרום וביו"ש ואת חיזבאללה בצפון". 

בהמשך, טען: "אני לא מדבר על היום שאחרי כי אני לא יודע מה יהיה בו ומתי הוא יהיה. אני מעריך שבחודשים הקרובים אנשים יתחילו לחזור הביתה. צריך להקנות ביטחון אישי לכל אחד שחוזר הביתה. השר לביטחון לאומי שומע את תוצאות הסיורים שלי ומממש את הדברים כדי להקנות את תחושת הביטחון".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר // צילום: יונתן זינדל/פלאש90

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר // צילום: יונתן זינדל/פלאש90

על הזירה הצפונית, אמר ח"כ פוגל: "ברגע שבו אפשר יהיה להוציא מהרצועה חלק מהכוחות ולהעלות אותם צפונה, באותו רגע הייתי פותח בשבועיים שלושה של מכה אווירית אינסופית ומכניס לשם את הכוחות הקרקעיים מיד אחרי. אחרת, אני לא מבטיח את הביטחון לכל אותם עשרות אלפי תושבים שעזבו את ביתם ועכשיו זרוקים בכל מיני מלונות. אי אפשר לעשות את זה אחרת. אנחנו חייבים לנצל את ההזדמנות. לא רוצה לתת למישהו צ'אנס להעביר אותי את החוויה של 7 באוקטובר פעם נוספת. בואו נדאג שזה קורה, גם אם האמריקנים ואחרים קצת מעקמים את האף". 

עריכה: מיכל קדוש 

16/11/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צביקה פוגל
צביקה פוגל  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris