ינון מגל ובן כספית

"אמרתי לשרוף את עזה, למה אנו צריכים להתבייש?"

סגן יו"ר הכנסת ניסים ואטורי על התבטאותו: "מה נשאר שם? מנהרות, והמחבלים הארורים שמחזיקים ילדים" • טען: "אני לא מכניס דלק לעזה - מתנגד לזה"


"לשרוף את עזה עכשיו. לא פחות. לא למדנו כלום. אנחנו יותר מדי הומניים": כך כתב סגן יו"ר הכנסת חבר הכנסת ניסים ואטורי בחשבון הטוויטר שלו, פרסום שנמחק ואף הוביל לחסימת החשבון שלו ברשתות החברתיות. 

בשיחתו עם בן כספית וישי כהן, התייחס לדברים: "דווקא מימין אנשים מושתקים. אמרתי לשרוף את עזה, למה אנחנו צריכים להתבייש? מי נשאר בזה? יש אזרחים בעזה? כן, לשרוף. כל יום נופלים חיילים, פתאום מכניסים דלק לרצועה. רצחו ילדים, למה אנחנו צריכים להשלים עם דבר כזה? פתאום אנחנו נהיים הומניים וצריכים להיות מתחשבים בכל העולם? לפעמים אני מרגיש אזרח ישראלי שנרצחו ילדים בעם שלו מאשר סגן יו"ר הכנסת. לפעמים אנחנו צריכים להיות נחושים. נצח ישראל הוא לא בטוח". 

בהמשך, הבהיר: "מה נשאר בעזה? מנהרות, חמאס, המחבלים הארורים שרצחו ילדים קטנים, הם מחזיקים ילדים בשבי. אנחנו נמצאים בתקופה בה ראש הממשלה אומר לנקום, זה בחיים לא קרה שראש ממשלה אומר כזה דבר, עברו כל גבול אפשרי. תמיד אמרתי שחמאס נולד כדי לרצוח ילדים ויהודים. צריך להפנים את זה. צריך לשנות קצת את הדיסקט ולהבין שבעל הבית השתגע. אני לא מכניס דלק לעזה, אני מתנגד. אני לא חייב להסכים עם כל פעולה שהממשלה עושה ושהקבינט מחליט. אנחנו צריכים לרסק את עזה, אין מה לעשות, עזה היא חמאס". 

"לא יצאתי נגד האמריקנים", הדגיש חבר הכנסת ואטורי בסיום דבריו באשר להתבאויותיו בעבר. "לפני חצי שנה, מה שאמרתי היה פותר הרבה בעיות שאינן פתורות כי אנשים ישנו בעמידה. דיברתי על האסון שקרה לנו בגלל אמברגו נשק של נשיא מסוים. העיניים שלי פתוחות לרווחה כשאני רואה את חמאס מתארגן ללחימה. כל הכבוד לאמריקנים, כשעושים דברים טובים צריך להודות. אני יודע לבקר ולהודות כשדברים קורים. מה שעשיתי היה למען ביטחון ישראל. היום אנחנו תקועים בבעיה בגלל מה שדיברתי עליו לפני חצי שנה. אמריקה היא הידידה הכי טובה של ישראל, לפעמים צריך להאיר את הדברים". 

על עתיד הממשלה ביום שאחרי המלחמה המורכבת, אמר סגן יו"ר הכנסת: "הממשלה מחזיקה ביום שאחרי? לא יודע, יהיה זמן לפוליטיקה". 

עריכה: מיכל קדוש 

20/11/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ניסים ואטורי
ניסים ואטורי  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris