אודי סגל וענת דוידוב

"העסקה מניחה יסוד להתקדמות בתהליך רחב יותר"

רמ"ח שבויים ונעדרים לשעבר סא"ל (מיל') עו"ד אבי כאלו על פרטי עסקת החטופים • על שחרור גולדין, שאול, מנגיסטו וא־סייד: "ישראל צריכה לדרוש זאת"


הבוקר (ד'), כחלק מהיום ה־47 ללחימה, אישרה הממשלה את מתווה עסקת החטופים בתום ישיבה ממושכת, שתכלול בין היתר שחרור של 50 חטופים, ביניהם ילדים, אימהות ונשים מבוגרות. 

סא"ל (מיל') עו"ד אבי כאלו, לשעבר רמ"ח שבויים ונעדרים ויועמ"ש פיקוד הדרום, וכיום עמית מחקר במכון לחקר הטרור באוניברסיטת רייכמן, התייחס לדברים: "לטעמי אין לבטים של ממש וצריך ללכת על העסקה הזאת. המורכבות ברורה, יש גם חסרים בעסקה כמו העובדה שמרבית החטופים נשארים מאחור. אין ספק שהעסקה מניחה יסוד להתקדמות בתהליך רחב יותר".

בהמשך, הוסיף: "אני מניח שאירוע כזה יכול לייצר מנגנון שעשוי לאפשר הבטחה של תהליך דומה על יתר החטופים. מצד אחד, חוויה של לחץ, גם צבאי וגם פנימי, התמרון נותן את אותותיו והצד השני הוא הלגיטימציה הבינלאומית שחמאס מנסה אולי לקנות לעצמו". 

על שחרור הדר גולדין, אורון שאול, אברה מנגיסטו והישאם א־סייד משבי חמאס, אמר אלוף (מיל') כאלו: "ישראל צריכה לדרוש זאת, ולהבנתי זה חלק מהתהליך. האזרחים מנגיסטו וא־סייד צריכים להיות חלק מחבילת האזרחים, ושרידי חללי צה"ל מצוק איתן צריכים להיות חלק מהחבילה הצבאית". 

22/11/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מודעות החטופים
מודעות החטופים  |  צילום: אבשלום ששוני/פלאש90
Paris