אודי סגל וענת דוידוב

כשהשקרים עולים על גדותיהם

דובר הממשלה בשפה האנגלית אילון לוי על הריאיון ב'סקיי ניוז' שהצליח להוציא אותו, ואותנו, משלוותנו • הוסיף: "אנחנו חייבים להמשיך להציג את האמת"


במהלך הימים האחרונים, מופצים חדשות לבקרים ריאיונות של דובר ממשלת ישראל בשפה האנגלית אילון לוי ברשתות טלוויזיה זרות, ביניהם ריאיון שערך ברשת 'סקיי ניוז' הבריטית, בו נשאל ברצינות האם ישראל מזלזלת בחיי אדם בעקבות שחרור חטוף אחד בעבור שלושה מחבלים. לוי, שהתקשה להישאר אדיש, השיב למגישה קיי ברלי כי מדובר בהאשמה מגעילה, כך לדבריו.

בשיחתו עם אודי סגל וענת דוידוב, הגיב על הרגע בו התקשה להאמין למשמע אוזניו: "אנחנו מדברים על כתבת ותיקה, ואני חושב שמה שאנחנו רואים פה מדגיש את אחד האתגרים המרכזיים של ההסברה. השאלה היא איך אנשים מסדרים את המידע בראש. אם ישראל היא תמיד הצד התוקפני והפלסטינים תמיד אומללים, הם מפרשים את המידע דרך המשקפיים הללו". 

"חשוב להזכיר שיש המון אנשים טובים, כולל כתבים, שמבינים לגמרי את המצב שאנו נמצאים בו ומבינים מה קרה ב־7 באוקטובר", סייג. "שלשום עזרתי להגיש תוכנית רדיו בלונדון, חצי שעה קיבלתי שיחות טלפון מהמאזינים. בשאלה אחת של מאזינה יצא לי עשן מהאוזניים - היא מתחילה לומר לי שכל סיפורי הזוועות פוברקו. אני לא עניתי לה, נתתי למגיש לענות, כי ידעתי שהוא ראה את סרט הזוועות. ביקשתי ממנו לתאר מה שהוא ראה". 

מה על מדינת ישראל לעשות על מנת לשפר את מעמדה בעולם בימים אלה? בתגובה, השיב לוי: "המדינה נותנת פייט, אני חלק ממערך ההסברה, יד ימין יודעת מה יד שמאל עושה. מהיום הראשון, ראינו כמה אנשים דווקא בשמאל התאכזבו מהתגובה של החברים הפרוגרסיביים שלהם בעולם. אנחנו מתמודדים עם בעיה מאוד משמעותית. זה גם עניין של מספרים, אנחנו סך הכל 16 מיליון יהודים, לא כולם בעדנו, אל מול הרבה יותר שונאי ישראל שיודעים להפחיד אנשים. רואים את ההפגנות בחו"ל. אנחנו חייבים להמשיך להציג את האמת". 

עריכה: מיכל קדוש 

26/11/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אילון לוי
אילון לוי  |  צילום מסך: סקיי ניוז
Paris