ינון מגל ובן כספית

"המחבלים לקחו את הדבר הקדוש לנו ביותר"

מפקד היחידות המיוחדות של זק"א חיים אוטמזגין על הזוועות האיומות ממסע הטבח: "יש לנו תמונות שמתעדות מציאות שלא ניתן לפרשה אחרת"


חיים אוטמזגין, סרן במילואים, עמל לילות כימים כחלק מתפקידו כמפקד היחידות המיוחדות של זק"א על פינוי הנרצחים והנופלים מפרוץ המלחמה. אתמול (ג') השתתף חיים בדיון בוועדת מעמד האישה, זאת בנושא הפגיעה בנשים בעת חדירת המחבלים לשטח ישראל. 

אוטמזגין שוחח עם ינון מגל וברק סרי וסיפר על המתרחש בוועדה והזיכרונות מהשטח: "כשאני מסתכל אחורה, אני רואה את האחדות שיש בעם, את האווירה של הלוחמים, ואז אני לא מסתכל על המראות אלא על המשימות. המשימות היו קשות. יש לנו תמונות שמתעדות מציאות שלא ניתן לפרשה אחרת. הם לקחו את הדבר הקדוש לנו ביותר". 

"העובדה שיש מישהו שמרים ראש או פוצה פה ומעז לפקפק בגודל הזוועה ובאכזריות, אלו דברים שאנחנו, כמי שהיינו בלב לבה של הזירה, שנגענו בזוועות, שראינו אותם בעיניים שלנו, אני רוצה להציב את עצמי ולומר למי שרק חושב שיש לו פקפוק כלשהו, בוא תעשה איתי סיבוב ואראה לך איפה צילמתי כל תמונה ומה הסיפור שלה", הוסיף. "מחבל שמסוגל לעשות את מה שעשה אצלנו, עם 700 דולר הוא עושה את אותו דבר בארה"ב".

29/11/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמה
ישראל במלחמה  |  צילום: עבד רחים חטיב/פלאש90
Paris