אודי סגל וענת דוידוב

"דורשים שיהיה כתב אישום נגד החייל"

משה קסטלמן, אביו של יובל דורון קסטלמן שעל פי החשד נורה למוות בשוגג ע"י חייל, לאחר שנטרל מחבלים בפיגוע: "פשוט הוציאו אותו להורג"


יובל דורון קסטלמן נטרל ביום חמישי את המחבלים שביצעו את פיגוע הירי בירושלים. עם זאת, לאחר האירוע, נורה בשוגג על ידי חייל שחשב כי מדובר במחבל, זאת למרות שעל פי הדיווחים התחנן על חייו והרים ידיים. אביו, משה קסטלמן שוחח עם אודי סגל וענת דוידוב ב־103fm על כך, והבהיר: "אנחנו דורשים שיהיה כתב אישום נגד החייל".

"יובל, הבן הבכור שלי, ז"ל, היה בחור חדור מטרה, היה בחור שהגיע להישגים בחיים שלו, שנקטעו. הוא היה בשיא אונו", אמר קסטלמן, והוסיף: "לא הפתיע אותי כששמעתי שהוא זה שבעצם נסע בדרך לעבודה, יכול היה להמשיך בנסיעה, יצא מהרכרב שלו עם אקדח אישי כנגד מחבלים, ירה בהם שניות לפני שהם נכנסים לרכב ונוסעים לזירה הבאה כי היה להם הרבה אמל"ח ברכב ונטרל אותם, ואז בעצם, שכל בר דעת שמבין רואה שבעצם מסתיים האירוע, ואז פתאום הוא קולט שיורים עליו, יורד על הברכיים, פותח את החולצה על מנת שיזהו בוודאות שאין עליו מטען או משהו, צועק בעברית 'חדל, אל תירו, אני יהודי, אני ישראלי', בכל זאת ממשיכים ויורים בו, פשוט הוציאו אותו להורג".

חיילים?
"אני לא יודע, קצת קשה לי לכנות את זה חיילים".

מה אתה דורש היום?
"אחרי שיתבררו העובדות, אני דורש שייעשה תחקיר. הדבר הזה צריך להסתיים בכתב אישום כנגד מי שירה. זה לא מעניין אותי כרגע שהוא לבש מדים או לא לבש מדים. הוא התנהג בצורה פלילית. הוא צריך לשלם מחיר יקר. מעבר לזה, גם מי שנתן לו נשק צריך להיחקר, להיבדק, אם הסבירו לו הוראות פתיחה באש".

"הסבירו לו שיש לו אחריות פלילית אם הוא יורה באזרח?", תהה משה קסטלמן, והוסיף: "אף גורם בעל סמכות ועניין לא פנה אלינו. גם הידיעה בכלל על מה שקרה לבן הגיעה אלינו במן דרך עקיפה רק בשעה 16:30, כשמודיעים לנו שבעצם החפצים שלו נמצאים בימ"ר ירושלים".

"אנחנו דורשים שיהיה כתב אישום נגד החייל", הבהיר.

עריכה: אמיתי דואק

03/12/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יובל דורון קסטלמן
יובל דורון קסטלמן  |  צילום: באדיבות המשפחה
Paris