אודי סגל וענת דוידוב

"לא יודעים כמה אנשים מתוך החטופים נחטפו כגופות"

מנהל המכון לרפואה משפטית באבו כביר ד"ר חן קוגל על מאמצי זיהוי הגופות • הדגיש: "כל הזמן מובאים שרידים, גם בשלב הזה"


היום (ב') ייערך באו"ם דיון על מעשי האונס המחרידים, ההתעללות והרצח כנגד נשים על ידי מחבלי חמאס בבוקר 7 באוקטובר, שנדמה שהדעת מסרבת להכיל גם 59 ימים אחרי. לצד העדויות האיומות, במהלך הימים האחרונים זוהו מספר חטופים כנרצחים אחרי ימים רבים של חוסר ודאות. 

ד"ר חן קוגל, מנהל המכון לרפואה משפטית באבו כביר, התייחס לתהליך איתור הנרצחים והנופלים: "לגבי חלק מהנרצחים נמצאו גופותיהם, אבל אין לנו אותן כאן. הזיהוי נעשה באמצעים אחרים. ההחלטות מתקבלות פה אחד. אם אחד מחברי הוועדה לא בטוח, ודאי שלא קובעים שאדם מת. יש אנשים שאנחנו רואים מידע שקשור אליהם, אבל אנחנו לא יכולים לקבוע". 

"עדיין לא ברור כמה אנשים נרצחו ועדיין לא מצאנו את גופותיהם, או כמה אנשים נמצאים בעזה והם חטופים", הוסיף. "ברור לנו שיש אנשים שנרצחו וגופותיהם עדיין לא נמצאו, אבל אנחנו לא יודעים כמה אנשים מתוך החטופים נחטפו כגופות ונמצאים בעזה, ולכן המשוואה לא ברורה. כל הזמן מובאים שרידים, גם בשלב הזה, שרובם עצמות". 

על האלימות של מחבלי חמאס כלפי נשים במהלך הטבח האכזרי, אמר ד"ר קוגל: "אנחנו בודקים אנשים גם ביומיום, כדי לדעת האם מה שאנחנו רואים יכול לעזור למערכת המשפט. במקרה הזה, אלינו הגיעו הגופות שהיו במצב קשה מאוד ולכן לא ניתן היה לדעת האם עברו תקיפה מינית או לא. אותי מכעיס שהעולם אומר 'תביאו לנו הוכחות פורנזיות', אנחנו רואים שכאשר אישה אומרת שעברה תקיפה מינית מאמינים לה, ורק במיעוט המקרים יש ממצא פורנזי". 

04/12/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמה
ישראל במלחמה  |  צילום: נעם רבקין פנטון/פלאש90
Paris