ינון מגל ובן כספית

סוכות: "שקלתי לתבוע אותך"; בן: "ניפגש בביהמ"ש"

חבר הכנסת ומגיש התוכנית התעמתו על רקע תביעתו את אלוף פיקוד דרום לשעבר לאחר שהאשים אותו בהסטת גדוד לשמירה על סוכתו ערב 7 באוקטובר


חבר הכנסת צבי סוכות תובע בימים אלה מאה אלף שקלים מאלוף פיקוד דרום לשעבר דן הראל, זאת מאחר שהאשים אותו, לדבריו, באחריות אישית להסטת גדוד מעזה ליהודה ושומרון ערב המלחמה לכאורה, זאת כדי להגן על סוכתו בחווארה. ח"כ סוכות שוחח עם בן כספית וינון מגל והביא את גרסתו לפרשה, מה שגרר עימות חריף עם כספית.

"הפייק הזה שכביכול באו גדודים מעוטף עזה כדי לשמור על הסוכה שלי בחווארה, זה מסתובב יותר מדי זמן. אני באופן כללי לא אוהב לעסוק בתביעות דיבה, אבל פשוט השקר הזה ממשיך, וכשהוא הגיע מהפה של מי שהוא בעצמו היה מפקד ההתנתקות וקרא להתנתקות ולגירוש היהודים מעזה והמסירה של עזה לידיים של חמאס - 'הניצחון של החברה הישראלית'. כשזה מגיע ממנו, אז אני חייב לעצור את הדבר הזה", טען סוכות.

לדבריו, הסוכה עמדה רק שעתיים. "אגב, שמרו עליה שני ג'יפים של מג"ב ועוד כמה חיילים שגם ככה היו בחווארה. מח"ט שומרון ביקש ממני לפרק אותה, פירקתי אותה", הוסיף.

בהמשך סוכות פנה לכספית, וטען לגבי ציוץ שפרסם המגיש בעבר: "אתה לא יכול לבוא ולפרסם שקר, שקר מוחלט, להגיד שהוסטו גדודים מעוטף עזה בגלל הסוכה שלי כדי לשמור על חווארה, ואז להגיד 'נכון, זה שקר אבל זה לא משנה כי האמת היא אחרת'. זה לא עובד ככה. אתה לא יכול פשוט לפרסם שקרים על אנשים. אתה לא יכול להסית נגד ציבור ולהגיד 'זה מתגמד לעומת הטענה העיקרית'".

כספית: "למה אתה תובע את דן הראל ולא אותי?"

סוכות: "אני פחות אוהב לתבוע עיתונאים".

כספית: "לקחת ולהעמיד את זה 'בגלל הסוכה של צבי סוכות', יכול להיות שזו טעות, אבל זו מטפורה. זה ברור. זו מטפורה".

סוכות: "בן, אתה ישבת באולפן עם דן הראל והוא אמר את זה ועמית אמר לו 'אתה משקר, דובר צה"ל הכחיש', והוא המשיך להגיד את זה. זו לא מטפורה, הוא טען שאלה עובדות ולכן אני תובע אותו. אני תובע אותו בגלל שהוא סיפר עובדות שקריות".

כספית: "הסוכה של צבי סוכות או לא הסוכה זו מטפורה, בכל שיחת רקע שלי בשנים האחרונות, אני מוזהר וגם הדרג המדיני כל הזמן מוזהר מזה שקיצוני המתנחלים, לא המיינסטרים העצום של 90 האחוזים, אין לנו סד"כ לאבטח אותם, וזה מה שמביא בסוף ל-32 גדודים פה ו־2 שם, זאת לפחות הייתה הכוונה שלי".

מגל: "הסוכה הזאת הייתה שעתיים. אתם חבורה של שקרנים. אתם מעלילי דם".

כספית: "אני מזמין את צבי סוכות אם הוא רוצה, לתבוע אותי. הסברתי את זה".

סוכות: "אתה טענת שזזו גדודים מעוטף עזה כדי לשמור על הסוכה שלי, השאלה אם אתה עומד מאחורי הטענה, מאוד פשוט".

כספית: "אמרתי לך 'תתבע אותי'. אני עומד מאחורי הטענה שצה"ל בשנים האחרונות בצורה שיטתית כל הזמן הולך ומעבה את הכוחות ביו"ש והולך ומרדד את הכוחות באוגדת עזה. הסוכה של צבי סוכות היא מטפורה ואולי היא לא מוצלחת. ניפגש בבית משפט".

עריכה: אמיתי דואק

04/12/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צבי סוכות ובן כספית
צבי סוכות ובן כספית  |  צילומים: שריה דיאמנט/פלאש90 ו־103fm
Paris