אודי סגל וענת דוידוב

"הגיבוי לו זכה נתניהו מהממשלה הביא אותנו למצב הזה"

יעקב, אביו של תום גודו שנרצח בשבת השחורה, קרא לרה"מ לסיים את תפקידו: "על קברו של תום, אמרתי שאשב מול הכנסת בתביעה להתפטרות הממשלה ורה"מ"


תום גודו ז"ל, בן 52 מקיבוץ כיסופים, נרצח בבוקר השבת השחורה של 7 באוקטובר כשהגן בגופו על אשתו ועל בנותיו בממ"ד במשך 25 שעות. אביו, יעקב גודו, נמנה בימים אלה עם המשפחות השכולות הקוראות לראש הממשלה בנימין נתניהו להתפטר בעקבות המתרחש, ועכשיו.

בשיחתו עם אודי סגל, ענת דוידוב וטל לב רם, סיפר על מאבקו: "כל הזמן. הקמנו את המאהל ב־7 בנובמבר, מאז אני כאן, למעט שני לילות בשבוע שאני חוזר הביתה להיות קצת עם אשתי. בהספד שלי על קברו של תום, אמרתי שאני הולך לשבת מול הכנסת בתביעה להתפטרות הממשלה והעומד בראשה וזו התביעה שלנו גם היום".

לדבריו, "אני חושב שהוא (נתניהו) היה בלתי כשיר גם לפני וקרה מה שקרה לא מעט בגלל ההתנהלות של הממשלה ושלו. אני כורך את שניהם באותה מעטפת. הוא המוביל, אבל הגיבוי שלו הוא זכה מכל הממשלה הביא אותנו למצב של 7 באוקטובר".

בהמשך שיתף בפרטים מפרוץ המלחמה: "תום, לימור אשתו ושלוש בנותיהם, רומי, צוף וגפן התסגרו בממ"ד מיד עם האזעקה הראשונה. הם שהו בממ"ד 25 שעות רצוף בביתם שבכיסופים. בשעה 16:00 בשבת הגיעה יחידה של חיילי אגוז לבית, תום ולימור והבנות יצאו אליהם לסלון, דיברו כמה דקות ואז החיילים אמרו להם לחזור לממ"ד בהבטחה שתוך 4-3 שעות יבואו לחלץ אותם".

"הכוח של צה"ל נסוג וצה"ל לא חזר יותר לחלץ את המשפחה"

המשיך וסיפר: "בערך שעה אחרי נכנסה חוליה של חמאס לתוך הבית, השתלטה עליו. הם בעיקר כנראה נחו מהמאמץ המלחמתי שלהם, שעות קודם. בין חצות לאחת הגיעה יחידה של צה"ל נכנסה, היה שם קרב מאוד קשה. נהרג איש חמאס, נהרג חייל ו־3 או 4 נפצעו, הכוח של צה"ל נסוג וצה"ל לא חזר יותר לחלץ את המשפחה, ואז אחרי שהם ניסו לפרוץ לממ"ד הם פשוט ירו 4 כדורים שחדרו את השריון של הדלת, אחד מהם הרג את תום כנראה במקום, או שלקח שניות עד שלימור הבינה שהוא לא בחיים. היא פתחה את החלון של הממ"ד זרקה את הבנות החוצה, קפצה, רצה 3-2 דקות בתוך כיסופים עד שהיא הגיעה לכוח של צה"ל ואספו אותה וחילצו אותה".

עד מתי תשבו שם?
"עד שהם ילכו. ייקח כמה זמן שייקח. אני נשבעתי לתום ואקיים את ההבטחה הזאת. אני מניח שייקח זמן".

באו לבקר אתכם מהממשלה הנוכחית?
"אף אחד לא הטריח את עצמו להגיע גם ללוויות, גם ב־30 אפילו לא ערכו טקס ממלכתי לזכר כל הנרצחים. הממשלה חיה בבועה שלה, אף אחד לא הגיע". 

עריכה: אמיתי דואק

05/12/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בנימין נתניהו
בנימין נתניהו  |  צילום: חיים גולדברג/פלאש90
Paris